Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 3834
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wielki mistrz na tapecie

Środa, 28 listopada 2007, 7:45
Aktualizacja: 7:46
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Wielki mistrz na tapecie
Fot. rylit
Rozwiązywali krzyżówkę, rozpoznawali cytaty oraz przedstawiali na ekranie rozmaite prezentacje. Takie zadania mieli licealiści, którzy wzięli udział w konkursie „Stanisław wyspiański – Życie i Twórczość”.

To jeden z akcentów trwającego Roku Wyspiańskiego: w 2007 przypada setna rocznica śmierci artysty wszechstronnego. Co prawda swoim życiem nie zawsze dawał dobre wzory, ale teraz młodzi ludzie mogą błyszczeć wiedzą o dziele mistrza.

Zmagania odbyły się w bibliotece Zespołu Szkól Ekonomiczno–Turystycznych w Jeleniej Górze w miniony poniedziałek. Do konkursu przystąpiły cztery szkoły, których trzy osobowe drużyny zmierzyły się w ciekawych konkurencjach.

Uczestnicy mieli za zadanie przedstawić recytację wybranego wiersza, rozwiązać krzyżówkę z hasłami związanymi z Wyspiańskim, odpowiedzieć na szereg pytań, w tym określić, z jakiego dzieła mistrza pochodzi zadany cytat.
Najbardziej interesująca jednak była konkurencja prezentacji multimedialnych o Stanisławie Wyspiańskim przygotowanych wcześniej przez poszczególne szkoły.

Wygrała drużyna ZSO nr 1 im. Żeromskiego, pokonując gospodarzy oraz II LO im. Norwida. Czwarte miejsce zajęła reprezentacja Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik”.

Dwie najwyżej ocenione prezentacje multimedialne o Stanisławie Wyspiańskim będą zaprezentowane w jeleniogórskim finale obchodów Roku Stanisława Wyspiańskiego w BWA.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group