• Poniedziałek, 14 października 2019
  • Godz. 1:44
  • Imieniny: Bernarda, Dominika, Kaliksta, Liwii
  • Czytających: 5791
  • Zalogowanych: 5
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wielki mistrz na tapecie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 28 listopada 2007, 7:45
Aktualizacja: 7:46
Autor: rylit
Fot. rylit
Rozwiązywali krzyżówkę, rozpoznawali cytaty oraz przedstawiali na ekranie rozmaite prezentacje. Takie zadania mieli licealiści, którzy wzięli udział w konkursie „Stanisław wyspiański – Życie i Twórczość”.

To jeden z akcentów trwającego Roku Wyspiańskiego: w 2007 przypada setna rocznica śmierci artysty wszechstronnego. Co prawda swoim życiem nie zawsze dawał dobre wzory, ale teraz młodzi ludzie mogą błyszczeć wiedzą o dziele mistrza.

Zmagania odbyły się w bibliotece Zespołu Szkól Ekonomiczno–Turystycznych w Jeleniej Górze w miniony poniedziałek. Do konkursu przystąpiły cztery szkoły, których trzy osobowe drużyny zmierzyły się w ciekawych konkurencjach.

Uczestnicy mieli za zadanie przedstawić recytację wybranego wiersza, rozwiązać krzyżówkę z hasłami związanymi z Wyspiańskim, odpowiedzieć na szereg pytań, w tym określić, z jakiego dzieła mistrza pochodzi zadany cytat.
Najbardziej interesująca jednak była konkurencja prezentacji multimedialnych o Stanisławie Wyspiańskim przygotowanych wcześniej przez poszczególne szkoły.

Wygrała drużyna ZSO nr 1 im. Żeromskiego, pokonując gospodarzy oraz II LO im. Norwida. Czwarte miejsce zajęła reprezentacja Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik”.

Dwie najwyżej ocenione prezentacje multimedialne o Stanisławie Wyspiańskim będą zaprezentowane w jeleniogórskim finale obchodów Roku Stanisława Wyspiańskiego w BWA.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Piotr 28-11-2007 16:51
Brawa dla pani Kasi Pitery - organizatorki tego wydarzenia!!! Dobra robota!
~ja. 28-11-2007 18:20
Gratulacje dla wszystkich - organizatorów i uczestników, którzy włożyli dużo wysiłku w przygotowanie konkursu. Hotelarz pokazał klasę w profesjonalnej obsludze gości! Impreza na medal - ciekawa i dobrze zorganizowana
Wave 28-11-2007 19:44
A jak offczarek wesoło gaworzy.......

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group