Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 6644
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wielki – mały świat owadów w obiektywie Janiny Peikert

Czwartek, 10 września 2015, 12:14
Aktualizacja: 12:17
Autor: Manu
Jelenia Góra: Wielki – mały świat owadów w obiektywie Janiny Peikert
Fot. BM
“Inny świat” to tytuł wystawy fotograficznej, prezentowanej w Muzeum Przyrodniczym w Cieplicach, której wernisaż miał miejsce w ubiegłą środę (09.09). Ekspozycja jest o tyle ciekawa, że prezentuje makrofotografie niezwykłych form i niesamowitych barw świata owadów. Autorką prezentowanych prac jest jedna z najbardziej rozpoznawalnych jeleniogórskich fotografek – Janina Peikert.

- Wpadają do nas bez zapowiedzi lub zaproszenia, zupełnie niechcący, gdy pomylą szlaki. Potem mają problem, by odnaleźć drogę do wyjścia, wydostać się. Pomagamy im w tym chętnie, a czasem wyganiamy. To owady – powiedziała podczas uroczystego otwarcia wystawy Janina Peikert.

Wernisaż wystawy zgromadził grono gości, wśród których nie mogło zabraknąć znajomych Janiny Peikert, a także osób, które interesują się sztuką fotografowania.

- Czasem ciepło myślimy o pszczołach, w bezpiecznej od nich odległości, gdy popijamy herbatę z miodem lub kieliszek dwójniaka, albo o motylach, które kwiecistej łące dodają lekkości i jeszcze większego uroku. Owady uważają nas za ogromnego agresora, którego czasem można odpędzić zmasowanym atakiem, choć lepiej uciec. My mamy jednak świadomość, że dla wielu owadów jesteśmy potencjalnym smacznym kąskiem - opowiadała Janina Peikert.

Co więc nas łączy z owadami? Fenomen życia, możliwość przemieszczania się i postrzeganie, choć bardzo odmienne, świata zewnętrznego. Tylko tyle i aż tyle.
Ich barwy, kształty, lekkość, zwiewność lub – przeciwnie – opancerzenie ukazują nam bezgraniczne możliwości kreatywne natury.

Ten “Inny świat” krewnych najmniejszych zachwyca, zadziwia, zdumiewa, zastanawia a czasem przeraża.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group