Piątek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka
Czytających: 6004
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Wielki kamieniołom za miedzą? Mieszkańcy mają wątpliwości

Środa, 8 czerwca 2011, 11:08
Aktualizacja: 11:13
Autor: Agrafka
REGION JELENIOGÓRSKI: Wielki kamieniołom za miedzą? Mieszkańcy mają wątpliwości
Fot. Archiwum
Mieszkańcy Jurczyc blisko Świerzawy (powiat złotoryjski) obawiają się złych skutków, jakie przyniesie dla nich planowane uruchomienie siedemnastohektarowego kamieniołomu metabazaltu. Do 10 czerwca można jednak składać uwagi w planie zagospodarowania przestrzennego świerzawskiej gminy.

W mailu, jaki przesłali do mediów Anna i Robert Maciąg ze Starej Kraśnicy, czytamy, że podczas spotkania tyczącego kamieniołom metabazaltu, który planowany jest w Jurczycach, nikt nie umiał powiedzieć, którędy urobek będzie wywożony.

Ludzie obawiają się, że ciężarówki będą jeździły przez Starą Kraśnicę, Świerzawę i dalej w stronę Złotoryi. – Droga wojewódzka nr 365 na Jawor nie dopuszcza ruchu ciężarówek powyżej 12 ton, podobnie droga powiatowa w kierunku Dobkowa. W Świerzawie most obok poczty już ma zamknięty jeden pas ruchu z powodu uszkodzenia i czeka na remont.

Właściciele domów przy ulicy Złotoryjskiej, Jeleniogórskiej i placu Wolności odszkodowań na remonty domów wskutek ewentualnych uszkodzeń wywołanych ruchem ciężarówek nie będą mogli ubiegać się od gminy, bo jest to droga wojewódzka. Będą musieli starać się o zadośćuczynienie sami w sądzie – argumentują ludzie.

Do 10 czerwca można składać w Urzędzie Gminy w Świerzawie pisemne uwagi do projektu. Autorzy listu do mediów apelują o refleksję. – Czy chcemy, by pod naszymi oknami jeździły wielkie ciężarówki? Czy chcemy żyć w hałasie, czy chcemy czuć się bezpiecznie idąc ze Świerzawy do Starej Kraśnicy lub Sędziszowej poboczem? – pytają mając na uwadze szczególnie najmłodszych.

Kamieniołom będzie miał 17 hektarów – podobnie jak wapienia w Wojcieszowie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group