Czwartek, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 7418
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wielki finał Bike Maratonu 2013

Poniedziałek, 23 września 2013, 16:17
Aktualizacja: 16:18
Autor: MDvR
Region: Wielki finał Bike Maratonu 2013
Fot. użyczone
28 września w Interferie Sport Hotelach w Świeradowie–Zdroju i w Szklarskiej Porębie odbędzie się wielki finał Bike Maratonu 2013 – cyklu największych imprez rowerowych w Polsce. Tym samym zakończy się 13. edycja najpopularniejszych maratonów rowerowych. Organizatorami tegorocznego wydarzenia, podobnie jak w ubiegłym roku, były dwa górskie Interferie Sport Hotele oraz Grabek Promotion – pomysłodawca Bike Maratonów.

W sobotę, 28 września miłośnicy kolarstwa górskiego ostatni raz w tym roku wyruszą na trasy spod znaku Bike Maraton. Punktualnie o godzinie 11.00 burmistrz Świeradowa-Zdrój, Roland Marciniak da znak do startu i barwny peleton wyruszy spod Domu Zdrojowego ulicami uzdrowiska w kierunku dolnej stacji Kolei Gondolowej.

Natomiast wieczorem wszyscy uczestnicy skierują się do Interferie Sport Hotelu w Świeradowie-Zdroju, gdzie odbędzie się uhonorowanie zwycięzców klasyfikacji generalnej Bike Maratonu 2013. Wśród tegorocznych nagród organizatorzy zaplanowali m.in. atrakcyjne pobyty w Interferie Sport Hotelach w Świeradowie-Zdroju lub w Szklarskiej Porębie, profesjonalne komponenty od Harfa-Harryson, aparaty Fujifilm, zegarki Festina, akcesoria od Zasada Rowery i wiele innych. Po nagrodzeniu zwycięzców na wszystkich czeka dobra zabawa w górskim, hotelowym otoczeniu.

- Jesteśmy dumni, że nasze Interferie Sport Hotele już po raz drugi w historii Bike Maratonu mogą gościć uczestników finału tych wydarzeń i być ich współorganizatorem. Jak potwierdzają sportowcy, zarówno Świeradów-Zdrój, jak i Szklarska Poręba, to miejsca idealne do uprawiania kolarstwa górskiego, nie tylko przez profesjonalistów, ale i przez amatorów. A bez wątpienia, uzupełnieniem tych naturalnych warunków krajobrazowych i klimatycznych jest infrastruktura naszych hoteli oraz oferta zabiegowa – kompleksowo dostosowana do potrzeb zarówno indywidualnych gości, jak i całych grup sportowych. A przekonać się o tym można przyjeżdżając do jednego z Interferie Sport Hoteli – mówi Robert Węglarz, prezes Zarządu Interferie S.A.

Bike Maraton organizowany jest od 2001 roku. Do tej pory odbyło się ponad 110 imprez pod nazwą Bike Maraton, a pierwsza z nich miała miejsce w Piechowicach – Górzyńcu. Tegoroczna, 13. Edycja Bike Maratonu w Świeradowie-Zdroju, jest finałem serii 2013. Te wyścigi, to ogólnopolski cykl maratonów na rowerach górskich. Jest to największa tego typu impreza w Polsce, gromadząca na starcie ponad tysiąc uczestników, a rekord frekwencji został pobity we Wrocławiu, gdzie na stracie stanęło 1.850 osób.

Uczestnicy Bike Maratonu, to przede wszystkim pasjonaci sportu w różnym wieku i o różnym stopniu zaawansowania sportowego. Podczas każdej imprezy Bike Maratonu nagradzanych jest ponad 100 osób w 35 kategoriach wiekowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
603
Puzyńska Katarzyna
33%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wodne perypetie w Jeżowie
 
Aktualności
Warsztaty kosmetyczne w Muflonie
 
Kościół i wiara
Bierzmowanie w Jeleniej Górze
 
Kultura
Wędrowcy Karkonoszy
 
Aktualności
Zagrali dla Michała
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group