Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 2285
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wielki festyn na pożegnanie gości z Europy

Niedziela, 26 maja 2013, 8:12
Aktualizacja: Poniedziałek, 27 maja 2013, 7:25
Autor: Angela
Jelenia Góra: Wielki festyn na pożegnanie gości z Europy
Fot. Angela
Przedstawiciele pięciu krajów Europy zjechali na cały tydzień do Szkoły Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze w ramach programu Comenius. W piątek (24.05) na ich pożegnanie placówka zorganizowała festyn, na którym nie brakowało atrakcji.

Goście z Hiszpanii, Grecji, Turcji, Wielkiej Brytanii i Chorwacji przyjechali w ramach programu Comenius, realizowanego przez „Ósemkę” już po raz trzeci.

- Tegoroczny projekt odbywa się pod hasłem „Źródło zdrowia” – mówiła Barbara Wołoszyn, p.o. dyrektora Szkoły Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze. – Uczymy uczniów zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej, właściwego sposobu odżywiania się oraz zapoznajemy uczniów i nauczycieli z problemami zdrowotnymi w innych krajach. Nasi nauczyciele poprzez wyjazdy zagraniczne poznają różne systemy edukacyjne oraz zwiedzają placówki w tamtych krajach – dodała.

Jak mówili nauczyciele i uczniowie, to również świetna forma wymiany doświadczeń i nawiązywania nowych znajomości.

Na festynie na pożegnanie wyjątkowych gości nie zabrakło prezentacji poszczególnych krajów. Uczniowie i przybyli mieszkańcy mogli też korzystać z przejażdżek konnych, miasteczka ruchu drogowego prowadzonego przez policję i straż miejską, na którym można było m.in. oznakować rower. Były stoiska ze zdrową żywnością, loterią fantową czy słodyczami. Najmłodsze dzieci świetnie bawiły się też na dmuchanym zamku oraz na placu zabaw, który powstał w ramach programu Radosna Szkoła. – Najbardziej podobała mi się zabawa na huśtawkach i na zamku – mówiła pięcioletnia Małgosia, która na festyn przyszła z mamą Patrycją.

Jak zapowiadają organizatorzy, kolejna taka okazja już za rok.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group