Sobota, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 5635
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wielki błękit pod lupą śledczych

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 30 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 30 maja 2007, 11:23
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Dochodzenie przeciwko szefom biura turystycznego w prokuraturze.

Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze nadzoruje śledztwo prowadzone przeciwko Pawłowi M. oraz Marcinowi K. podejrzanym o oszustwo – poinformowała prok. Ewa Węglarowicz-Makowska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej.

Jak ustalono, wyżej wymienieni działając wspólnie i w porozumieniu w okresie od 4 lipca do 3 października 2003 roku doprowadzili do niekorzystnego rozporządzenia mieniem siedmiu pokrzywdzonych.

Chodzi o cztery panie: Grażynę M., Annę S. Joannę K. oraz Joannę S., z którymi podejrzani zawarli rezerwację wczasów w hotelach w Egipcie. – Zrobili to mimo, że z uwagi na złą kondycję finansową swojej firmy nie mieli możliwości ani zamiaru wywiązania się z tej umowy – podała prok. Węglarowicz-Makowska.
Pokrzywdzone zapłaciły podejrzanym 11.800 złotych, ale mimo to nie mogły wyjechać na wymarzony wypoczynek.

Trzej pozostali pokrzywdzeni to właściciele hoteli w Hiszpanii, Grecji praz Egipcie. Szefowie biura biura zawarli z nimi umowy na obsługę hotelową turystów. Wprowadzili ich w błąd nie informując o sytuacji finansowej firmy. Nie mieli także ani możliwości, ani zamiaru wywiązać się z podpisanej umowy.

Właściciele hoteli przyjęli turystów z Polski, ale nie dostali za to uzgodnionych pieniędzy. Właściciel hotelu w Hiszpanii stracił 1.177.459 złotych, w Grecji – 531.780 złotych. Największe straty poniósł gestor turystyki z Egiptu – 2.580.268.

Kolejny zarzut śledczych to – jak podkreśla prokurator E. Węglarowicz-Makowska – fakt, że szefowie biura w okresie od stycznia 1998 do 21 listopada 21 listopada 2001 nie zgłosili wniosku o upadłość spółki, choć już w styczniu 1998 roku były warunki uzasadniające ogłoszenie upadłości.

Podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów. Odmówili złożenia wyjaśnień.

Prokurator rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec Pawła M. oraz Marcina K. tzw. wolnościowe środki zapobiegawcze: poręczenie majątkowe, dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju połączony z zatrzymaniem paszportu.

Za zarzucane występki podejrzanym grozi kara od roku do 10 lat więzienia. Obaj panowie nie byli dotychczas karani sądownie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group