Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 9066
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

LWÓWEK: Wielkanocne klimaty z 12 wsi

Piątek, 26 marca 2010, 16:54
Aktualizacja: 16:55
Autor: KAM
Jutro na lwóweckim rynku o raz pierwszy odbędzie się Kiermasz Wielkanocny. Na pomysł wpadli sołtysi z gminy Lwówek Śląski, którzy przygotowali mnóstwo wielkanocnych niespodzianek.

– Mieszkańcy Mojesza przygotowali koszyki z chleba, liczne wydmuszki, kraszanki, ozdoby świąteczne. Dodatkowo upieczemy ciasta. Wszystko, co zaprezentujemy zrobiliśmy sami – mówi Mariola Szczęsna, mieszkanka tej miejscowości.

Kiermasz organizowany jest po raz pierwszy. Jest to spory eksperyment dla władz lwóweckich: jeśli się przyjmie i zyska zainteresowanie mieszkańców na stałe wejdzie do kalendarza lwóweckich imprez.

– Dwanaście wsi zaprezentuje swoje wyroby na specjalnie przygotowanych straganach. Będziemy mogli podziwiać wyroby regionalne nawiązujące do tradycji wielkanocnych. Nie zabraknie tez cateringu. Jeśli pomysł się przyjmie będziemy, co roku organizowali taki kiermasz – mówi burmistrz Lwówka Śląskiego Ludwik Kaziów

Nie zabraknie też koncertów ludowych i licznych niespodzianek. Dodatkowo wystawcy będą opowiadali o tradycjach związanych ze świętem wielkiej nocy. Sołtysi zapowiedzieli, ze pieniądze, które zarobią w czasie giełdy wielkanocnej przeznaczą na ważne cele swoich wsi. Jutrzejszy kiermasz potrwa w godz10 do 17.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group