Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5991
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wielka sztuka małych tuptusiów

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 10 marca 2009, 8:09
Aktualizacja: 8:10
Autor: Konrad Żurawski
Fot. Konrad Żurawski
Niezwykłe prace plastyczne w dużym formacie autorstwa czteroletnich dzieci pokazano wczoraj w filii Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli

W DODN odbył się wernisaż prac czterolatków z grupy Tuptusiów z Miejskiego Przedszkola nr 27 „Okrąglaczka” . Wystawę otworzył Zygmunt Korzeniewski, dyrektor placówki, który stara się udostępniać powierzchnię ośrodka do promowania nietuzinkowych nauczycieli wraz z ich nowatorskimi pomysłami jak i sam ośrodek doskonalenia dydaktycznego.

Zaprezentowane prace zostały wykonane pod kierunkiem Justyny Fediuk, nauczycielki grupy czterolatków. Celem wystawy było ukazanie plastycznych działań małych artystów, a jednocześnie zaprezentowanie technik plastycznych. Większość prac to prace grupowe o dużym formacie , których stworzenie dla dzieci było nie lada wyzwaniem.

Czterolatki aby zamalować tak duża płaszczyznę potrzebowały sporo czasu i musiały się wykazać olbrzymią cierpliwością, co w tym wieku jest bardzo trudne. Grupa prowadzona przez panią Justynę Fediuk już od roku miała styczność z dużym formatem prac plastycznych, W miarę możliwości i rozwoju dzieci, udostępniane im były różnorodne materiały plastyczne, tak, aby wszystkiego mogły spróbować.

Różnorodność technik malarskich umożliwia rozwój wyobraźni twórczej, sprawności manualnych, wyzwalając swobodną ekspresję, która jest nieodzownym czynnikiem rozwoju każdego dziecka. Według S. Szumana rysunek dziecka jest swoistą zabawą, sam akt tworzenia daje dziecku ogromną radość.

- Powinniśmy stworzyć dziecku otwartą, pełną ciepła i harmonii atmosferę, która między innym wpłynie na rozwój aktywności twórczej dziecka, dzięki której dziecko będzie mogło uzewnętrznić to, co myśli i czuje – na zakończenie powiedziała Justyna Fediuk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Papaja 10-03-2009 8:49
Wielkie brawa dla twórczości maluchów, oraz dla p.Justyny za śmiałe i twórcze realizowanie zasad pedagogiki i wychowania!
HankaOdRumcajsa 10-03-2009 9:32
...i jeszcze brawa dla DODN-u (choć za nimi nie przepadam)
piipi 10-03-2009 12:30
..*Cudowne lapki dzieci z Jelonki..swoim talentem daja nam radosc !.
~Tuptuś 10-03-2009 12:32
...Hanku od rumcajsa, tuptusiów to nie interesuje, czy ty chłopie kogoś lubisz, czy nie, swój smrodek zachowaj dla siebie...i nie psuj radosnej atmosfery!
~ 10-03-2009 18:18
Szkoda, że nie wszystkie przedszkola w Jelonce wykazują tyle pozytywnej inicjatywy... brawo dla Tuptusiów i p. Justyny!
~magzam 10-03-2009 20:44
Podziękowania dla Pani Justyny za wspaniałą pracę z Naszymi Dziećmi
~mama tuptusia 12-03-2009 19:19
Dziękujemy za opiekę i wspaniałą pracę z naszymi dziećmi, pani zajęcia rozwijają ekspresję twórczą naszych dzieci i budzą w nich drzemiące talenty i marzenia. I oby tak dalej. pozdrawiam
~ago od kosmosu 14-03-2009 18:42
Piękne rysunki wiszą na ścianach tej sali, zwłaszcza ten obrazek przedstawiający miasto nocą, jeśli to prace tych dzieci, to naprawdę są wspaniałe!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group