Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 3763
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wielka sztuka małych tuptusiów

Wtorek, 10 marca 2009, 8:09
Aktualizacja: 8:10
Autor: Konrad Żurawski
JELENIA GÓRA: Wielka sztuka małych tuptusiów
Fot. Konrad Żurawski
Niezwykłe prace plastyczne w dużym formacie autorstwa czteroletnich dzieci pokazano wczoraj w filii Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli

W DODN odbył się wernisaż prac czterolatków z grupy Tuptusiów z Miejskiego Przedszkola nr 27 „Okrąglaczka” . Wystawę otworzył Zygmunt Korzeniewski, dyrektor placówki, który stara się udostępniać powierzchnię ośrodka do promowania nietuzinkowych nauczycieli wraz z ich nowatorskimi pomysłami jak i sam ośrodek doskonalenia dydaktycznego.

Zaprezentowane prace zostały wykonane pod kierunkiem Justyny Fediuk, nauczycielki grupy czterolatków. Celem wystawy było ukazanie plastycznych działań małych artystów, a jednocześnie zaprezentowanie technik plastycznych. Większość prac to prace grupowe o dużym formacie , których stworzenie dla dzieci było nie lada wyzwaniem.

Czterolatki aby zamalować tak duża płaszczyznę potrzebowały sporo czasu i musiały się wykazać olbrzymią cierpliwością, co w tym wieku jest bardzo trudne. Grupa prowadzona przez panią Justynę Fediuk już od roku miała styczność z dużym formatem prac plastycznych, W miarę możliwości i rozwoju dzieci, udostępniane im były różnorodne materiały plastyczne, tak, aby wszystkiego mogły spróbować.

Różnorodność technik malarskich umożliwia rozwój wyobraźni twórczej, sprawności manualnych, wyzwalając swobodną ekspresję, która jest nieodzownym czynnikiem rozwoju każdego dziecka. Według S. Szumana rysunek dziecka jest swoistą zabawą, sam akt tworzenia daje dziecku ogromną radość.

- Powinniśmy stworzyć dziecku otwartą, pełną ciepła i harmonii atmosferę, która między innym wpłynie na rozwój aktywności twórczej dziecka, dzięki której dziecko będzie mogło uzewnętrznić to, co myśli i czuje – na zakończenie powiedziała Justyna Fediuk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
137
Nigdy
23%
Rzadko
44%
Czasami
20%
Często
12%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group