Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 2341
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wielka plama oleju utrudnia ruch na rondzie

Wtorek, 8 lipca 2008, 7:40
Aktualizacja: 9:12
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Wielka plama oleju utrudnia ruch na rondzie
Fot. Archiwum
W alei Jana Pawła II w Jeleniej Górze przy rondzie wylotowym na Zgorzelec są spore utrudnienia w ruchu. Strażacy zabezpieczają tam plamę oleju, który w nocy zgubił jeden z pojazdów. Oleista maź ciągnie się od stacji paliw British Petroleum. Ruchem kierować ma tam policja i straż miejska.

Olej wyciekł z auta, którego właściciela już namierzyła policja. Na drodze stanowił poważne zagrożenie dla kierowców. Dlatego od godziny 7 rano strażacy poinformowani przez kierujących zabezpieczali jezdnię.

– Wstępnie można powiedzieć, że plama oleju ciągnie się na odcinku od stacji paliw BP do ronda, ale sytuacja jest dopiero rozpoznawana – powiedział nam dyżurny straży pożarnej w Jeleniej Górze. – Może okazać się, że maź jest na większym odcinku.

Niebezpieczny odcinek jezdni będzie kontrolować policja i straż miejska. Tymczasem służby apelują do kierowców o ostrożność.

Usuwanie plamy trwało około dwóch godzin. Sprawcę zanieczyszczenia drogi policja ukarała mandatem i zabrała mu dowód rejestracyjny. W pechowym pojeździe pękł przewód doprowadzający olej do silnika. Kierowca nie zauważył, że pozostawił po sobie niebezpieczny ślad.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group