Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 3078
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wielka Pętla Izerska – już wkrótce

Wiadomości: Region
Sobota, 12 lipca 2014, 8:31
Aktualizacja: 8:35
Autor: Org
Fot. Archiwum Organizatora
Już wkrótce startuje druga edycja najwyżej rozgrywanego półmaratonu w Polsce. Główny bieg Wielkiej Pętli Izerskiej odbędzie się 19 lipca. Start w centrum Szklarskiej Poręby.

Szklarska Poręba i jej okolice to niezwykle atrakcyjne miejsca dla amatorów biegania i udziału w maratonach. Ogromnym atutem szutrowych w większości tras jest niewielka, sięgająca 320 metrów, różnica poziomów. Brak ciężkich podbiegów i karkołomnych zbiegów sprawia, że w imprezie mogą wziąć udział osoby dopiero rozpoczynające przygodę z tym sportem. Po dniu pełnym zmagań na trasie, warto zaplanować ukojenie i komfort dla ciała oraz ducha.

Główny bieg Wielkiej Pętli Izerskiej odbędzie się 19 lipca. Zawodnicy wystartują na kultowej trasie, do której przygotowują się najważniejsi polscy biegacze, z Henrykiem Szostem na czele. Półmaraton startuje w samym centrum Szklarskiej Poręby i aż do 14 kilometra pnie się do góry, przebiegając m.in. obok nieczynnego zakładu obróbki kamienia, wyrobisk torfowych, Rozdroża pod Cichą Równiną i starą drogą celną do kopalni kwarcu Stanisław. Najwyższy punkt na trasie – 1020 m. n. p. m. jest jednocześnie miejscem z piękną panoramą na całe Karkonosze i początkiem spokojnego zbiegu w dół, aż do mety.

Interferie Sport Hotel Bornit w Szklarskiej Porębie przygotował dla zawodników specjalną ofertę. Uczestnicy półmaratonu, którzy z niej skorzystają, oprócz noclegów w promocyjnej cenie otrzymają także możliwość relaksu w hotelowym basenie, jacuzzi i saunie oraz rozluźniający masaż.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~pan Pies 12-07-2014 20:42
W Szklarskiej to ja bym uważał, bo tam straszy wieeeelki i grooooźny Kocur!
~miłośnik gór 12-07-2014 21:02
Tiaaa... A zdjęcia z Karkonoszy (np. na ostatnim mamy Łabski Szczyt). Wyścig "izerski", a bieg po Karkonoszach... Na dodatek w parku narodowym. Ciekawy sposób na omijanie przepisów ochrony przyrody. Co na to dyrektor parku? Pewnie się ucieszył, bo przecież takie wyścigi odbywające się w lecie prawie co tydzień w Karkonoszach doskonale wpisują się w jego strategię przekształcania gór w podmiejski park.
~stonkowaty 13-07-2014 1:24
Dyrektor najwyraźniej lubi tłumy w Karkonoszach. Stąd te brukowane chodniki jakie dla nich buduje. Pan dyrektor jest specjalistą od stonki ziemniaczanej (pisał na ten temat doktorat), a stąd już do stonki turystycznej niedaleko.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group