Wtorek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 2464
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wielka kraksa na niby. Ćwiczenia na Zabobrzu

Czwartek, 19 maja 2011, 12:01
Aktualizacja: Sobota, 21 maja 2011, 17:30
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Wielka kraksa na niby. Ćwiczenia na Zabobrzu
Fot. TEJO
Kakofonia sygnałów alarmowych wozów bojowych straży pożarnej, karetek pogotowia i policji budziła niepokój pośród mieszkańców największego osiedla w mieście. Wszystko przez manewry służb ratunkowych, które w spektakularny sposób sprawdzały zdolność do udzielenia pierwszej pomocy w sytuacji kryzysowej.

A ta była niebagatelna: trzy autobusy pełne dzieci i młodzieży (140 osób) oraz dwa samochody osobowe „uczestniczyły” w poważnym „wypadku drogowym”. Niektóre pojazdy stanęły w „płomieniach”. Stąd konieczność pilnej ewakuacji poszkodowanych, pośród których nie było ofiar, a jedynie mniej lub bardziej ranni, cześć z nich „nieprzytomna”.

Cała zakrojona na szeroką skalę akcja działa się na zabobrzańskim „ślimaku” przy wyjeździe z osiedla. Działania XII Manewrów Ratowniczych pod kryptonimem „Masówka” (dotyczące masowych wypadków drogowych) zabezpieczała policja. Oceniano sprawność akcji ratowniczej, szybkość reagowania oraz koordynację na miejscu. W manewrach wzięło udział kilkudziesięciu ratowników (strażaków i ratowników medycznych) z całego regionu.

Sygnały alarmowe i syreny zaniepokoiły tymczasem mieszkańców Zabobrza. Wielu z nich nie miało pojęcia, co się dzieje. Ci, którzy bezpośrednio manewry obserwowali, nie do końca byli przekonani, że to działania pozorowane. Zaś ich uczestnicy sprawdzali w praktyce nabyte wcześniej umiejętności w połączeniu z wiedzą przekazaną podczas minionych dwóch dni, kiedy to miały miejsce szkolenia teoretyczne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group