Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 6961
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wielka koalicja przed sylwestrem?

Czwartek, 28 grudnia 2006, 0:00
Autor: TEJO
Zwycięskie ugrupowania mają szansę na rzeczywistą władzę w stolicy Karkonoszy. W piątek, 29 grudnia, w ratuszu zbiorą się rajcy na ostatniej w tym roku sesji rady miejskiej.

Posiedzenie wyznaczono na porę nietypową, bo na godzinę 17. Spodziewany jest w końcu wybór wiceprzewodniczących rady miejskiej oraz głosowanie nad odwołaniem z funkcji sekretarz miasta Ewy Bajurny. To niezrealizowane podczas poprzednich posiedzeń punkty planowanego porządku obrad.

Także na jutro zapowiedziano orzeczenie sądu w sprawie złego policzenia głosów w jednej z komisji podczas listopadowych wyborów. Jeśli sąd uzna za zasadny wyborczy protest, mandat radnej straci Dorota Dobek z „Naszego Domu”, a w jej miejsce wejdzie Grażyna Malczuk z Lewicy i Demokratów. Orzeczenie sądu ma zapaść jeszcze przed sesją.

Nieformalnie mówi się także o zawarciu szerokiej koalicji ugrupowań, które weszły do rady. Miałyby ją stanowić Platforma Obywatelska, Prawo i Sprawiedliwość oraz Wspólne Miasto.

Przy takim układzie sił koalicja PO, PiS, WM będzie dysponowała szesnastoma głosami, LiD – sześcioma oraz „Nasz Dom” – jednym.
W kuluarowych plotkach wspomina się, że drugim zastępcą prezydenta ma zostać Ireneusz Łojek z PiS. Wspomniane trzy ugrupowania mają mieć swoich przedstawicieli w osobach dwóch wiceprzewodniczących rady (po jednym z PiS i z WM).

Co z tego wyniknie, okaże się w piątek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group