Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7532
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SZKLARSKA PORĘBA: Wielka feta po remoncie drogi

Wtorek, 15 czerwca 2010, 8:52
Aktualizacja: 8:53
Autor: Karolina
SZKLARSKA PORĘBA: Wielka feta po remoncie drogi
Fot. Organizatorzy
W najbliższy czwartek, 17 czerwca odbędzie się w Szklarskiej Porębie uroczyste otwarcie wyremontowanej ulicy 11 Listopada oraz przekazanie specjalistycznego pojazdu miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Impreza rozpocznie się o godz. 12.00 przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego.

Uroczystość otworzy burmistrz miasta pod Szrenicą Arkadiusz Wichniak. Później odbędzie się symboliczne przekazanie dla OSP specjalistycznego pojazdu ratowniczo-gaśniczego z funkcją ratownictwa ekologicznego, czyli wozu strażackiego, o którym marzą wszyscy mali i duzi chłopcy. Jedną z głównych atrakcji imprezy będzie bieg uliczny. Uczestnicy będą mogli przekonać się na własnych nogach czy nowo położony asfalt jest równy, a studzienki kanalizacyjne nie pozapadane. Zawodnicy wystartują w trzech kategoriach: przedszkolnej, szkół podstawowych i gimnazjum. Organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody dla zwycięzców.

W czasie trwania imprezy przy ZSOiMS zostaną uruchomione stoiska. Odbędzie się m.in. kiermasz odzieży sportowej i książek, wystawa sprzętu Miejskiego Zakładu Gospodarki Lokalowej oraz sprzętu pożarniczego. Tego dnia możliwe będzie również zwiedzanie wystaw w Domu Carla i Gerharta Hauptmannów. Organizatorzy informują, że w przypadku brzydkiej pogody bieg będzie odwołany, a kiermasze odbędą się wewnątrz budynku szkoły. Zarówno remont oraz przebudowa ul. 11 Listopada, jak i zakup pojazdu dla straży pożarnej są projektami współfinansowanymi przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Na remont drogi miasto wydało prawie 5,5 mln zł. Dofinansowanie projektu ze środków wewnętrznych wynosi ponad 2,5 mln zł. Prace przeprowadzono na ul. 11 Listopada, na odcinku o długości 1846 m oraz 50-metrowym fragmencie ul. Franciszkańskiej. Celem tego projektu była poprawa dostępności do atrakcji turystycznych w gminie, a także podwyższenie komfortu dla zmotoryzowanych, rowerzystów i pieszych. W trakcie kilkunastomiesięcznego remontu przeprowadzono szereg prac z zakresu budowlanego, położono nowe chodniki, zamontowano uliczne oświetlenie, stworzono nowe miejsca parkingowe oraz sieć kanalizacji deszczowej. Szerokie, równe trawniki, otoczone zielenią stały się chętnie uczęszczanym miejscem przez spacerowiczów.

Zakup specjalistycznego pojazdu dla OSP zrealizowano w ramach projektu „Tworzenie zintegrowanych polsko-czeskich struktur współpracy w zakresie zapobiegania i usuwania skutków klęsk żywiołowych w karkonosko-izerskim pasie transgranicznym”. Współpraca pomiędzy polskimi a czeskimi jednostkami polega na wspólnych warsztatach i ćwiczeniach oraz wzajemnej wymianie doświadczeń. Uczestnicy projektu, którego głównym celem jest przekraczanie granic, przekazują dane do publikacji na różnych folderach i ulotkach informacyjnych oraz rozpowszechniają materiały promocyjne i gadżety wśród lokalnej społeczności. Nowy, lśniący wóz strażacki z pewnością zachwyci wszystkich uczestników czwartkowej imprezy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
28
Coraz lepiej
25%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
36%
Nie najlepiej
18%
Wciąż fatalnie
21%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group