Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5708
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wielka feta po remoncie drogi

Wiadomości: SZKLARSKA PORĘBA
Wtorek, 15 czerwca 2010, 8:52
Aktualizacja: 8:53
Autor: Karolina
Fot. Organizatorzy
W najbliższy czwartek, 17 czerwca odbędzie się w Szklarskiej Porębie uroczyste otwarcie wyremontowanej ulicy 11 Listopada oraz przekazanie specjalistycznego pojazdu miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Impreza rozpocznie się o godz. 12.00 przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego.

Uroczystość otworzy burmistrz miasta pod Szrenicą Arkadiusz Wichniak. Później odbędzie się symboliczne przekazanie dla OSP specjalistycznego pojazdu ratowniczo-gaśniczego z funkcją ratownictwa ekologicznego, czyli wozu strażackiego, o którym marzą wszyscy mali i duzi chłopcy. Jedną z głównych atrakcji imprezy będzie bieg uliczny. Uczestnicy będą mogli przekonać się na własnych nogach czy nowo położony asfalt jest równy, a studzienki kanalizacyjne nie pozapadane. Zawodnicy wystartują w trzech kategoriach: przedszkolnej, szkół podstawowych i gimnazjum. Organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody dla zwycięzców.

W czasie trwania imprezy przy ZSOiMS zostaną uruchomione stoiska. Odbędzie się m.in. kiermasz odzieży sportowej i książek, wystawa sprzętu Miejskiego Zakładu Gospodarki Lokalowej oraz sprzętu pożarniczego. Tego dnia możliwe będzie również zwiedzanie wystaw w Domu Carla i Gerharta Hauptmannów. Organizatorzy informują, że w przypadku brzydkiej pogody bieg będzie odwołany, a kiermasze odbędą się wewnątrz budynku szkoły. Zarówno remont oraz przebudowa ul. 11 Listopada, jak i zakup pojazdu dla straży pożarnej są projektami współfinansowanymi przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Na remont drogi miasto wydało prawie 5,5 mln zł. Dofinansowanie projektu ze środków wewnętrznych wynosi ponad 2,5 mln zł. Prace przeprowadzono na ul. 11 Listopada, na odcinku o długości 1846 m oraz 50-metrowym fragmencie ul. Franciszkańskiej. Celem tego projektu była poprawa dostępności do atrakcji turystycznych w gminie, a także podwyższenie komfortu dla zmotoryzowanych, rowerzystów i pieszych. W trakcie kilkunastomiesięcznego remontu przeprowadzono szereg prac z zakresu budowlanego, położono nowe chodniki, zamontowano uliczne oświetlenie, stworzono nowe miejsca parkingowe oraz sieć kanalizacji deszczowej. Szerokie, równe trawniki, otoczone zielenią stały się chętnie uczęszczanym miejscem przez spacerowiczów.

Zakup specjalistycznego pojazdu dla OSP zrealizowano w ramach projektu „Tworzenie zintegrowanych polsko-czeskich struktur współpracy w zakresie zapobiegania i usuwania skutków klęsk żywiołowych w karkonosko-izerskim pasie transgranicznym”. Współpraca pomiędzy polskimi a czeskimi jednostkami polega na wspólnych warsztatach i ćwiczeniach oraz wzajemnej wymianie doświadczeń. Uczestnicy projektu, którego głównym celem jest przekraczanie granic, przekazują dane do publikacji na różnych folderach i ulotkach informacyjnych oraz rozpowszechniają materiały promocyjne i gadżety wśród lokalnej społeczności. Nowy, lśniący wóz strażacki z pewnością zachwyci wszystkich uczestników czwartkowej imprezy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~chrząszcz_B 15-06-2010 11:10
szkoda że nie napisali że już kwalifikuje się do przebudowy ;P
wiola 15-06-2010 11:42
Ja rozumiem, że zbudowanie w Polsce odcinka drogi czy jej wyremontowanie to święto narodowe!!!!!!!bo przecież tyle się tego robi???(kpina w stronę urzędasów)ale robienie FETY za pieniadze podatników to gruuuuba przesada, zwłaszcza że łaski Nam nie robią że coś wyremontują czy zbudują.!! To My dajemy mandaty urzedasom a w zamian dostajemy nic-zero wdzięczności!!! Ale jak juz do czegoś się zabiorą to chca Nam pokazać, jak o Nas dbaja organizując impry za naszą kasę by Nas udobruchać!!! a co najgorsze- sami im na to pozwalamy!!! Dla mnie przekaz jest prosty- Nie iść tam i pokazać im,że te lepsze drogi Nam sie PO PROSTU należą bez łachy......
~, 15-06-2010 11:58
no ale piwa chyba nie braknie przeciez to najwazniejsze punkty programu kazdego swieta
~sporttozdrowie 15-06-2010 13:01
Burmistrz, zastępca i radni też mogliby wziąć udział w biegu ulicznym i przekonać się na własnych nogach czy nowo położony asfalt jest równy, a studzienki ka...lizacyjne nie pozapadane. A i kondycji trochę by przybyło chętnym na następną kadencję.... No i mieszkańcy dowiedzieliby się kto jeszcze może, kto jeszcze może być np. radnym albo burmistrzem, bo trzeba przyznać, aby być prawdziwym samorządowcem, to trzeba mieć dużo "pary".
~J25 15-06-2010 14:43
No i po tylu latach nasza straż otrzyma nowy samochód gaśniczy marki Mann GBA 2,5/16. Teraz będą mogli jeżdzić do działań i nie bać się że mogą nie dojechać do miejsca zdarzenia. :):):)
~xyz 15-06-2010 16:43
ale mi to wielkie święto hahaaaa...gruby temat.brawo...
~Ktoś tam... 15-06-2010 17:14
Jaki samochód zastąpi nowy GBA 2,5/16 i czy to będzie MAN TGM 13.280 albo MAN TGL 12.240?
teessi 15-06-2010 18:54
"Uczestnicy projektu, którego głównym celem jest przekraczanie granic, przekazują dane do publikacji na różnych folderach i ulotkach informacyjnych oraz rozpowszechniają materiały promocyjne i gadżety wśród lokalnej społeczności." - A zatem na tym projekcie bardzo dużo zarobiły firmy poligraficzne. One za darmo nie wykonały tych ulotek i folderów. Nie wystarczyłaby tablica informacyjna z nazwą projektu, programu i celu, no i oczywiście gwiazdkami unijnymi?;-) Dobrze, że kupili ten samochód dla straży i wykonali drogę. Na tym otwarciu również zarobią firmy, które tam będą SPRZEDAWAĆ swoje towary. Ich właściciele na pewno będą wdzięczni burmistrzowi za tę możliwość.
~z gor my syny 16-06-2010 10:32
Dlaczego nie organizujemy cyklicznych imprez związanych z otwarciem nowych kolektorów sciekowych ? Z wielka feta powitania pierwszych fekaliów na oczyszczalni scieków . Czyzby to była smierdząca sprawa ?
~QQ 17-06-2010 16:47
Wiola usiądź w cieniu bo słońce prostuje Tobie zwoje w mózgu. Wyluzuj. Za pół roku będziesz mogła przedstawić swoją wizję rozwoju miasta. Chętnie posłucham twoje przemyślenia.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group