Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 4131
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Wiele się działo podczas balu retro na lodzie

Niedziela, 5 lutego 2017, 19:08
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 lutego 2017, 20:13
Autor: Mikołaj Bachur
Szklarska Poręba: Wiele się działo podczas balu retro na lodzie
Fot. Mikołaj Bachur
W sobotę (4.02) odbył się Retro Bal na lodowisku w Szklarskiej Porębie. Hasło festiwalu brzmiało: „Udowodnij, że moda retro powraca!”. Spotkanie wszystkich, którzy chcieli powrócić do tamtych czasów odbyło się w Rodzinnym Parku Rozrywki „Esplanada”.

Festiwal retro odbywa się od lat. Zabawa lodzie – po raz trzeci. To kontynuacja starej tradycji w Szklarskiej Porębie. – Jeden dzień bawimy się na lodzie, jeden dzień na stoku i jeden dzień na trasach biegowych. Styl jest „retro” - bez nowych urządzeń - mówi Andrzej Miroń, prezes Zarządu Rodzinnego Parku Rozrywki „Esplanada”.

Druga część z „Ski Retro Festiwalu” w Szklarskiej Porębie miała niezwykły urok, był to naprawdę powrót do lat 90-ch. Uczestnicy tańczyli w retro strojach i brzmiała muzyka niczym z płyt winylowych. – Na program festiwalu składa się: slalom retro, bal na lodowisku, bieg na nartach w Jakuszycach , a w tym roku po praz pierwszy jest „Dancing Retro” – wylicza koordynator i jeden z organizatorów festiwalu Beata Holek.

Organizatorem głównym jest Miejski Ośrodek Kultury, Sporu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie: – Bal Retro na Lodzie to powrót do zabawy, ale też promocja tradycji sportu zimowego w Szklarskiej Porębie. Jej historia sięga końca XIX i początku XX wieku – podkreśla Anita Kaczmarska, dyrektor MOKSiAL-u

Na festiwalu się działo. Uczestnicy mieli okazję skorzystać się z lekcji charlestona, udzielonej przez wysokiej klasy tancerza Piotra Zamorskiego. Odbył się też mecz siatkówki między publicznością a uczestnikami. Romantyczną częścią balu było „Tango Argentyńskie z różą w zębach”. Rozdano wiele nagród. W drodze głosowania wybrano najpiękniejszą parę, najlepszych łyżwiarzy i oczywiście króla i królową balu. Nagrody wręczał burmistrz Szklarskiej Poręby Mirosław Graf oraz Anita Kaczmarska, dyrektor MOKSiAL-u

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group