Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 4855
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wiele się działo na festynie w "Dwójce"

Niedziela, 12 czerwca 2016, 8:41
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 czerwca 2016, 17:51
Autor: Koło Chrobrówki/Jel
Jelenia Góra: Wiele się działo na festynie w "Dwójce"
Fot. MT
Ci, którzy wczoraj (11.06) wzięli udział w rodzinnym festynie jeleniogórskiej Szkoły Podstawowej nr 2 nie żałowali, bo atrakcji zaplanowano mnóstwo. Pędzlomania, Portret pamięciowy, Dwójkoland czy Szach–mat to tylko niektóre z propozycji.

Już po raz kolejny w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się wielki Festyn Rodzinny, podczas którego wyśmienicie bawili się uczniowie, rodzice oraz przyjaciele szkoły. Gośćmi specjalnymi byli: naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Paweł Domagała, posłanka Zofia Czernow, radna miasta Jelenia Góra Maria Ragiel.

Tradycyjnie dyrekcja i grono pedagogiczne przygotowało szereg atrakcji, zarówno dla ciała, jak i ducha. Podziwiano występy utalentowanych uczniów, którzy prezentowali umiejętności wokalne, taneczne i sportowe. Na smakoszy czekały punkty gastronomiczne, które serwowały przepyszne ciasta i desery oraz kiełbaski z grilla lub pajdę chleba ze smalcem i ogórkiem. Nie brakowało chętnych na gorącą kukurydzę czy watę cukrową.

Młodsze dzieci z entuzjazmem korzystały z dmuchanego placu zabaw i malowania twarzy. Każdy uczestnik festynu mógł wziąć udział w rozmaitych konkursach – plastycznym, szachowym, sportowym oraz spróbować pokonać szkolnego siłacza - pana Pawła.

Rozegrano także mecz siatkówki nauczyciele kontra rodzice i pobito zeszłoroczny rekord w tańcu belgijskim pod względem liczby tańczących par.

Gromkie brawa zebrała także grupa rodziców, która przygotowała inscenizację utworu Juliana Tuwima „Rzepka”. Duże wrażenie na obecnych wywołał pokaz umiejętności psa ratownika, ale największe emocje wzbudziła loteria fantowa z każdym wygranym losem i nagrodą główną – rowerem górskim, którego szczęśliwą posiadaczką została uczennica klasy czwartej.

Rodzinny festyn zakończył się na wesoło, występem zespołu Hot teachers. Licznie przybyli uczestnicy festynu bawili się doskonale. Przedsięwzięcie udało się dzięki hojności sponsorów i wsparciu rodziców, którym serdecznie społeczność szkoły dziękuje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group