Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 8023
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Wiele o sztuce w Piechowickim Ośrodku Kultury

Poniedziałek, 8 kwietnia 2013, 9:17
Aktualizacja: 9:27
Autor: POK
Piechowice: Wiele o sztuce w Piechowickim Ośrodku Kultury
Fot. POK
Piechowicki Ośrodek Kultury rozpoczął realizację projektu pn. „Bliżej sztuki”, na który uzyskał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Rozwój Infrastruktury Kultury – priorytet 3 – Infrastruktura Domów Kultury. – 25 tys. zł przeznaczymy na doposażenie naszej placówki w urządzenia komputerowe i multimedialne – powiedziała Agata Mazur, pracownica POK–u.

Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego to 20 tys. zł, czyli 80 % wartości całego projektu. Pozostałe 20%, czyli 5 tys. zł to wkład własny POK-u. Celem projektu „Bliżej sztuki” jest zakup sprzętu i wyposażenia na potrzeby edukacji kulturalnej dla dzieci przedszkolnych i młodzieży. Zakup zostanie zrealizowane między lipcem a wrześniem po procedurach przetargowych.

- W naszej czytelni internetowej piechowiczanie mogą za darmo korzystać z Internetu, jednak sprzęt jest już stary i często się zawiesza lub po prostu psuje. Dlatego zostanie kupionych kilka komputerów, laptop, projektor z multimedialną tablicą oraz krzesła i stoły do sali widowiskowej ośrodka – podkreśliła Agata Mazur.

Dzięki projektowi „Bliżej sztuki” organizowane będą projekcje multimedialne o sztuce w architekturze, malarzach XX wieku, czy też na tematy dotyczące aktualnych wystaw, które można oglądać w Piechowickim Ośrodku Kultury.

- Ponadto planujemy dzięki tym urządzeniom prowadzić, gry i zabawy dotyczące kreskówek i bajek, by zachęcać dzieci do czytania znanych pisarzy – dodała Agata Mazur.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group