• Środa, 23 października 2019
  • Godz. 10:30
  • Imieniny: Marleny, Seweryna, Teodora, Igi
  • Czytających: 7156
  • Zalogowanych: 13
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wiele dla seniorów

Wiadomości: Janowice Wielkie
Sobota, 9 marca 2019, 8:17
Aktualizacja: Niedziela, 10 marca 2019, 8:54
Autor: WAC
Fot. użyczone
Dzięki Stowarzyszeniu Góry Szalonych Możliwości, seniorzy z gminy Janowice Wielkie po raz kolejny wezmą udział w szeregu działań integrujących swoje środowisko.

Przygotowany przez Stowarzyszenie projekt „Seniorze, dołącz do nas!” otrzymał dotację w ramach konkursu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego i będzie realizowany od końca marca do końca grudnia na terenie gminy Janowice Wielkie. Jego głównym celem jest rozwój wspólnoty seniorów w gminie, w oparciu o Gminną Radę Seniorów. Aby dotrzeć do starszego pokolenia, podjęta zostanie współpraca z Sołtysami oraz Radami Sołeckimi poszczególnych wsi.

Spotkania projektowe rozpocznie debata na temat sposobów aktywizowania najstarszych mieszkańców gminy – opowiada Krystyna Pisarska ze Stowarzyszenia Góry Szalonych Możliwości. - Potem seniorzy wezmą udział w szeregu działań integrujących. Cztery z nich będą typowymi spotkaniami integracyjnymi, nastawionymi na wzajemne poznanie się seniorów, nawiązanie kontaktów, wspólną zabawę, rozmowy, snucie planów. Będą to: zabawa taneczna, dwie imprezy plenerowe, a także Ogólnopolski Dzień Seniora. Będą też realizowane cztery bloki tematyczne: zdrowie i bezpieczeństwo, spotkania międzypokoleniowe, kultura i tradycja, nowoczesny senior. W każdym z tych bloków odbędą się 4 spotkania, warsztaty.

Projekt zakończy konferencja, na której zostaną zaprezentowane jego rezultaty, dodatkową atrakcją będzie wystawa zdjęć.

Twoja reakcja na artykuł?

5
56%
Cieszy
0
0%
Dziwi
2
22%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
22%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Bigi 9-03-2019 9:00
A w Jeleniej Górze na odwrót. Rzuca się seniorom kłody pod nogi. A hasła są donośne.
~FFF 9-03-2019 9:13
Do Bigi..... piszesz nieprawdę. Akademia Aktywnego Seniora, Młodzi Duchem - Przystań Twórcza Cieplice, Uniwersytet III Wieku, Związek Emerytów...coroczne Senioralia...wszystkie oferują bogaty program dla seniorów. Tylko trzeba chcieć wyjść z domu a nie narzekać dla zasady.Narzekanie z typu dlaczego jest źle, no bo jest źle. Kiedy wreszcie nauczymy się żyć bez wiecznego jęczenia i narzekania...
~Bazylek 9-03-2019 16:38
Gratulacje☺☺☺ Zyczę niezłomnosci w pokonywaniu progów.Zdrowia aby jak najwięcej korzystać z uroków zycia ☺
~ 10-03-2019 12:36
Lata lecą a starego człowieka nie chcą , bardzo dobrze że coś takiego powstaje ,niektórzy mają się do kogo odezwać bo rodzina jest dobra na zdjęciu ,tylko trzeba zdjęcie na pół

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group