Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 2236
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Większy urok gór

Niedziela, 19 marca 2006, 0:00
Autor: rylit
Kotlina Jeleniogórska: Większy urok gór
Fot. rylit
Czy turystom łatwiej się będzie zjeżdżało na nartach, wędrowało i jeździło rowerami po górskich traktach? Tak chce Euroregion Nysa, który zajmuje się projektem „Nowego Szlaku Grzbietowego”.

Pierwsze trójstronne spotkanie poświęcone temu programowi odbyło się już w nowej siedzibie Eurocentrum w Jabłońcu nad Nysą. Projekt zwany jest wielofunkcyjną magistralą turystyczną Euroregionu Nysa.

Ma połączyć szlaki narciarskie, rowerowe oraz piesze, prowadzące przez wspólne dla euroregionu części Sudetów w Polsce, Czechach i Niemczech. Pieniądze na realizację pomysłu mają pochodzić z funduszy unijnych.

Podczas spotkania powstało memorandum, swoistym dokument określający poglądy i oczekiwania stron na temat wspólnego przedsięwzięcia. Stronę polską reprezentował Andrzej Mateusiak, wiceprezes oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze.

Przy okazji, w związku z odbywającymi się w tym samym czasie targami turystycznymi, zaprezentowano materiały promujące szlak, opatrzone już nowym logo. Wyłoniono je we wcześniejszym konkursie, do którego zgłoszono 140 projektów z Niemiec, Czech i Polski.
Więcej na temat projektu można dowiedzieć się z trójjęzycznej strony internetowej:
http://www.nisaops.cz/cz.php

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group