Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 6193
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Większy powiat jeleniogórski?

Czwartek, 9 sierpnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 9 sierpnia 2007, 9:09
Autor: TEJO
Kotlina Jeleniogórska: Większy powiat jeleniogórski?
Fot. Archiwum
Gryfów Śląski chce przyłączenia do struktur administracyjnych stolicy Karkonoszy.

Stosowną uchwałę podjęli gryfowscy radni po tym, jak samorządowcy powiatu lwóweckiego zdecydowali o zamknięciu oddziału wewnętrznego szpitala w Gryfowie. Placówką zarządza właśnie powiat lwówecki. A że jest ona zadłużona, szuka każdej możliwości, aby obciąć wydatki.

Wywołało to oburzenie w Gryfowie i chęć secesji z powiatowych struktur Lwówka. Argument: po likwidacji szpitala, gryfowianie pozostaną bez możliwości otrzymania szybkiej pomocy medycznej w nagłych wypadkach.

Od pomysłu do przemysłu droga jednak daleka. Najpierw trzeba przeprowadzić konsultacje społeczne, później stosowne uchwały muszą podjąć radni pozostałych gmin i rada całego powiatu. Zebrane dokumenty trzeba wysłać do Wrocławia do wojewody, który sprawę przekazuje Radzie Ministrów. Procedura jest długa i formalności przy zmianie administracyjnych granic mogą potrwać co najmniej kilka miesięcy.

To nie pierwszy przypadek, kiedy samorządowcy chcą opuścić struktury powiatu, w którym umieściła ich reforma administracyjna z roku 1999. Zdarzyło się tak, między innymi, w Świerzawie, której nie po drodze było ze Złotoryją. Wyrażono chęć przystąpienia do powiatu jeleniogórskiego, ale sprawa nie znalazła pozytywnego dla świerzawian finału.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group