Piątek, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 6273
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Większa skuteczność i lepszy wizerunek. Po odprawie policji

Wtorek, 10 stycznia 2012, 14:33
Aktualizacja: 16:03
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: Większa skuteczność i lepszy wizerunek. Po odprawie policji
Fot. Petr
Wzrost skuteczności i efektowności działania, a także poprawa wizerunku w odniesieniu do lat poprzednich – oto co podkreślano dzisiaj podczas odprawy rocznej jeleniogórskiej policji, która odbyła się przed południem w Sali Konferencyjnej KMP.

Działalność Komendy Miejskiej Policji w 2011 r. – jak wynika z przedstawionego na odprawie raportu – skoncentrowała się przede wszystkim na ograniczaniu przestępczości, podniesieniu sprawności i skuteczności działania, a także poprawie wizerunku policji w społeczeństwie.

– W ubiegłym roku udało nam się zrealizować niemal wszystkie zaplanowane zadania. Biorąc pod uwagę obecny poziom bezpieczeństwa mieszkańców i patrząc na dane statystyczne, rok 2011 musimy zaliczyć do udanych – mówił dziś podczas odprawy Komendant Miejski Policji, insp. Zbigniew Ciosmak.

I dodał: – Skutecznej realizacji zadań przez jeleniogórską policję towarzyszył istotny spadek zagrożeń i zdarzeń przestępczych. Mamy potencjał i z tego potencjału zamierzamy nadal korzystać. Czuję się w pełni uprawniony by stwierdzić, że nasz region jest i będzie coraz bezpieczniejszy.

W ramach odprawy poruszano m.in. kwestie skuteczności jeleniogórskiej policji w dziedzinie przestępstw kryminalnych (60,6 proc.), wykrywania przestępstw (w 2011 r. wykryto ogółem 4103 przestępstwa) czy dynamiki wszczęć postępowań ściganych z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii (107 proc.).

– W tym miejscu warto wspomnieć, że w 2011 r. wyeliminowaliśmy aż czternastu dealerów środków odurzających i zlikwidowaliśmy kilka grup przestępczych. W sumie, w wyniku spraw zabezpieczyliśmy narkotyki o łącznej, czarnorynkowej wartości około 1,5 mln zł – podkreślił na koniec Zbigniew Ciosmak.

Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze działa w obrębie dwóch powiatów: ziemskiego oraz grodzkiego, które zajmują obszar prawie 740 km² i liczą około 160 000 mieszkańców. Etaty w jednostce to 349 stanowisk policyjnych i 90 cywilnych. Służba prewencyjna stanowi 37 proc. ogółu etatów, służba prewencji 62 proc., zaś służba wspomagająca 1 proc. 20 proc. etatów w policji zajmują kobiety.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (42) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group