Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 7210
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kostrzyca: Wiekowy most do rozbiórki

Środa, 6 maja 2020, 6:02
Aktualizacja: Wtorek, 12 maja 2020, 6:26
Autor: WAC
Kostrzyca: Wiekowy most do rozbiórki
Fot. użyczone
Ruszyły prace przy przebudowie mostu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 367 na rzece Jedlicy w Kostrzycy.

Ponad 120 - letnia przeprawa od dawna znajdowała się w złym stanie technicznym, więc ruch na niej odbywał się wahadłowo. Zarządca drogi (Dolnośląska Służba Dróg i Kolei) zdecydował, że stary most zostanie rozebrany i zastąpiony nowo wybudowanym. Na czas remontu, dla pojazdów osobowych wykonano tymczasową przeprawę. Cięższe pojazdy muszą korzystać z objazdu przez okoliczne miejscowości. Koszt inwestycji wynosi około 5 milionów złotych.

Roboty zostały podzielone na etapy. Pierwszy etap, który już trwa to budowa mostu tymczasowego, wdrożenie tymczasowej organizacji ruchu, wykonanie robót budowlanych polegających na rozbiórce istniejącego i budowie nowego mostu, wykonanie wszelkich badań i sprawdzeń.

W drugim etapie zaplanowano uzyskanie pozwolenia na użytkowanie z wyłączeniem rozbiórki mostu tymczasowego oraz robót, które można wykonać jedynie po rozbiórce mostu tymczasowego.

W ramach etapu trzeciego ma dojść do rozbiórki mostu tymczasowego oraz wykonanie robót, których nie można było zrobić ze względu na lokalizację mostu tymczasowego.

Twoja reakcja na artykuł?

60
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
1%
Nudzi
3
4%
Smuci
3
4%
Złości
8
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (39) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group