Środa, 3 czerwca
Imieniny: Leszka, Tamary
Czytających: 5129
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wiedzą „po angielsku” ze Stingiem w tle

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 6 kwietnia 2011, 16:01
Aktualizacja: 16:02
Autor: Angela
Fot. Angela
Dwudziestu pięciu uczniów z sześciu gimnazjów z Jeleniej Góry i regionu wzięło dziś udział w kolejnej edycji turnieju KWOKA (czyli Konkursie Wiedzy O Krajach Anglojęzycznych), zorganizowanym w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1. Aby wygrać, trzeba było wiedzieć więcej, niż zakładają szkolne programy.

W tym roku do konkursu zgłosiło się sześć gimnazjów: „Jedynka” i Gimnazjum przy Zespole Szkół Artystycznych z Jeleniej Góry, Gimnazjum z Lubania, z Zespołu Szkół w Marciszowie oraz z Zespołu Szkół w Lubomierzu. W potyczkach udział brali też uczniowie ZSO nr 1, czyli gospodarza. Zdaniem organizatorów, poziom trudności siódmej edycji konkursu nie odbiegał od tego z lat ubiegłych.

– W konkursie pojawiły się przeróżne pytania, począwszy od zadania muzycznego, które dotyczyło twórczości Stinga, po pytania z historii, geografii czy kulturoznawstwa krajów anglojęzycznych. Wymagana była wiedza ogólna dotycząca krajów anglojęzycznych. Chcieliśmy nakłonić uczniów by nie tylko skupiali się na obowiązkach szkolnych, ale żeby schodzili do biblioteki, czytelni, sięgali po książki i wiedzę w internecie – mówi Aldona Mierzwa, nauczycielka języka angielskiego w ZSO nr 1 w Jeleniej Górze i organizatorka zmagań.

– Pytania na tym konkursie są dość trudne, sama wiedza ze szkoły nie wystarczy. Ja bardzo interesuję się monarchią brytyjską, w tym Elżbietą II. Stąd moje zamiłowanie do kultury angielskiej i anglojęzycznej. W przyszłości co prawda chcę studiować biologię, ale zastanawiałem się by wyjechać na studia właśnie do Anglii – mówił Jakub Rogalewicz z „Żeroma”.

Ostatecznie zmagania wygrała Zuzanna Bućko, reprezentantka gospodarzy, która pokonała Karolinę Krzyśków (także z ZSO nr 1) oraz Isabelle Sigrist z Gimnazjum przy ZSRA w Jeleniej Górze. Gratulujemy!

Zdaniem Pawła Domagały, dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1, takie potyczki po pierwsze motywują uczniów do zdobywania wiedzy. – Pozwalają na porównanie umiejętności językowych, a ponadto gościom dają możliwość zobaczenia szkoły i podpatrzenia, w jaki sposób ona funkcjonuje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~galla 6-04-2011 16:52
szkoda ze za moich czasow nie bylo takich imprez edukacyjnych, z historii, tylko gledzenie zaspanego profesora i odpytywanko od akapitu do akapitu. i nastepny,
~anglistka 6-04-2011 17:10
Fajny zespół 'pań od angielskiego', aż miło popatrzeć:))Dobrze,że potrafimy się bawić.
~marii 6-04-2011 21:03
Pani Aldona uczyła mnie angielskiego. Najlepsza nauczycielka, którą miałam. Dzięki niej nauczyłam się uczyć tego języka. Brawo!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group