Wtorek, 27 lipca
Imieniny: Julii, Natalii
Czytających: 6524
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wiedzą „po angielsku” ze Stingiem w tle

Środa, 6 kwietnia 2011, 16:01
Aktualizacja: 16:02
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Wiedzą „po angielsku” ze Stingiem w tle
Fot. Angela
Dwudziestu pięciu uczniów z sześciu gimnazjów z Jeleniej Góry i regionu wzięło dziś udział w kolejnej edycji turnieju KWOKA (czyli Konkursie Wiedzy O Krajach Anglojęzycznych), zorganizowanym w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1. Aby wygrać, trzeba było wiedzieć więcej, niż zakładają szkolne programy.

W tym roku do konkursu zgłosiło się sześć gimnazjów: „Jedynka” i Gimnazjum przy Zespole Szkół Artystycznych z Jeleniej Góry, Gimnazjum z Lubania, z Zespołu Szkół w Marciszowie oraz z Zespołu Szkół w Lubomierzu. W potyczkach udział brali też uczniowie ZSO nr 1, czyli gospodarza. Zdaniem organizatorów, poziom trudności siódmej edycji konkursu nie odbiegał od tego z lat ubiegłych.

– W konkursie pojawiły się przeróżne pytania, począwszy od zadania muzycznego, które dotyczyło twórczości Stinga, po pytania z historii, geografii czy kulturoznawstwa krajów anglojęzycznych. Wymagana była wiedza ogólna dotycząca krajów anglojęzycznych. Chcieliśmy nakłonić uczniów by nie tylko skupiali się na obowiązkach szkolnych, ale żeby schodzili do biblioteki, czytelni, sięgali po książki i wiedzę w internecie – mówi Aldona Mierzwa, nauczycielka języka angielskiego w ZSO nr 1 w Jeleniej Górze i organizatorka zmagań.

– Pytania na tym konkursie są dość trudne, sama wiedza ze szkoły nie wystarczy. Ja bardzo interesuję się monarchią brytyjską, w tym Elżbietą II. Stąd moje zamiłowanie do kultury angielskiej i anglojęzycznej. W przyszłości co prawda chcę studiować biologię, ale zastanawiałem się by wyjechać na studia właśnie do Anglii – mówił Jakub Rogalewicz z „Żeroma”.

Ostatecznie zmagania wygrała Zuzanna Bućko, reprezentantka gospodarzy, która pokonała Karolinę Krzyśków (także z ZSO nr 1) oraz Isabelle Sigrist z Gimnazjum przy ZSRA w Jeleniej Górze. Gratulujemy!

Zdaniem Pawła Domagały, dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1, takie potyczki po pierwsze motywują uczniów do zdobywania wiedzy. – Pozwalają na porównanie umiejętności językowych, a ponadto gościom dają możliwość zobaczenia szkoły i podpatrzenia, w jaki sposób ona funkcjonuje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group