Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 5969
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wiedza na talerzu w „czwórce”

Środa, 30 września 2009, 11:23
Aktualizacja: Sobota, 3 października 2009, 14:43
Autor: Mar
Wczoraj po południu odbyła się nadzwyczajna sesja rady miejskiej w Jeleniej Górze z jednym zaledwie punktem obrad. Potrzebna była zgoda rady na wystąpienie Gimnazjum nr 4 z Zabobrza, do Europejskiego Funduszu Społecznego o środki na przeprowadzenie dwóch programów pomocowych.

Radni uwinęli się błyskawicznie i poparli wniosek referowany przez naczelnika wydziału oświaty, Waldemara Woźniaka. Sesja trwała mniej niż 10 minut a jej zwołanie było niezbędne, aby szkoła złożyła odpowiednie wnioski w wyznaczonym terminie.

- Program jak najbardziej potrzebny, ale znowu służby prezydenckie się nie popisały. Nie wierzę, że nie było wiadomo do kiedy trzeba złożyć wniosek i nie trzeba było zwoływać alarmowo rady, żeby takie przyzwolenie uchwalić – skomentował po błyskawicznej sesji radny Milosz Sajnog.

- Program Wiedza na talerzu skierowany jest do tych uczniów którzy chcą poprawiać swoje szanse na egzaminach z przedmiotów ścisłych i humanistycznych - wyjaśnia dyrektor gimnazjum, Beata Toczek – adresujemy go do wszystkich uczniów gimnazjów w Jeleniej Górze i już od 5 października będziemy przyjmować zgłoszenia chętnych. Projekt jest dwuletni, w każdym roku obejmie sześćdziesięciu uczniów i będzie obejmował chętnych z pierwszych, drugich i trzecich klas. Zajęcia będą się odbywać dwa razy w tygodniu po półtorej godziny, natomiast w jedną sobotę w miesiącu będą się odbywały wycieczki.

Wiedza na Talerzu kosztować będzie ponad 2.200 tysięcy zlotych. Pieniądze w całości pochodzą z funduszy unijnych. Natomiast drugi projekt Pomocna Dłoń, wart około 1.500 tysięcy ma na celu udzielanie pomocy psychologiczno pedagogicznej uczniom, którzy mają kłopoty z nauką, problemy wychowawcze i ze środkami odurzającymi. Też jest zaplanowany na dwa lata, po 110 uczniów każdego roku.

- To będą uczniowie kierowani przez rodziców lub pedagogów szkolnych za zgodą rodziców. Niestety, myślę, że pomocy potrzebuje więcej niż te 110 uczniów – mówi Beata Toczek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group