Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 5272
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION/ KRAJ: Wiedzą, jak czerpać kasę z Unii

Czwartek, 29 października 2009, 11:55
Aktualizacja: 21:56
Autor: TEJO
REGION/ KRAJ: Wiedzą, jak czerpać kasę z Unii
Fot. TEJO
Pierwsze miejsce w rankingu Gazety Prawnej „Europejskie miasto, europejska gmina 2009” w kategorii gmin poniżej 20 tysięcy mieszkańców, zajęła Szklarska Poręba. Zestawienie wskazuje, które samorządy w Polsce mogą poszczycić się największymi osiągnięciami w pozyskiwaniu środków unijnych.

Szklarska Poręba z wynikiem 6253,85 punktów zdystansowała Jastarnię w Pomorskim oraz Mysłakowice, kolejną gminę powiatu jeleniogórskiego, która znalazła się w ścisłej czołówce. W dalszej kolejności znalazły się takie turystyczne potęgi jak Rewal, Łeba, czy Ustronie Morskie. Wg rankingu miasto i gmina pod Szrenicą lepiej radzi sobie z wykorzystaniem środków unijnych od… Bydgoszczy.

– Przy układaniu rankingu brane są pod uwagę wszystkie programy pomocowe, których beneficjentami są zarówno władze samorządowe, jak i przedsiębiorstwa, rolnicy i organizacje społeczne. Ranking obejmuje zarówno „stare”, jak i „nowe” środki (z unijnego budżetu 2007 – 2013) – wyjaśnia Gazeta Prawna.

W klasyfikacji pominięte zostały niektóre ogólnopolskie projekty drogowe, które trudno przyporządkować poszczególnym jednostkom samorządowym. To już trzecia edycja takiego rankingu Gazety Prawnej.

Link do źródła: http://www.gazetaprawna.pl/ranking_gmin_2009

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group