Środa, 1 kwietnia
Imieniny: Grażyny, Hugona, Ireny, Teodora
Czytających: 10090
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wieczór z Trybalskim

Wiadomości: Piechowice
Wtorek, 3 marca 2020, 7:08
Aktualizacja: Czwartek, 5 marca 2020, 11:38
Autor: WAC
Fot. POK Piechowice
Do 27 marca w galerii wystawowej Piechowickiego Ośrodka Kultury można oglądać wystawę wielkoformatowych reprodukcji obrazów wybitnego malarza, od lat mieszkającego w Michałowicach Pawła Trybalskiego. Z tej okazji w miniony piątek (28.02) mieszkańcy Piechowic mogli spotkać się z artystą.

Spotkanie, poza możliwością porozmawiania z P. Trybalskim o jego twórczości, było też okazją to usłyszenia wielu opowieści i anegdot zabarwionych wielką dawką humoru. Artysta udowodnił, że jest nie tylko uznanym malarzem ale i świetnym satyrykiem (świadczy o tym chociażby zdobyta prze niego nagroda Złotej szpilki na Satyrykonie w Legnicy).

Za nieprzeciętną twórczość, kunszt malarski i dobrą energię mistrz był często nagradzany gromkimi oklaskami przez fantastyczną piechowicką publiczność – mówi dyrektor POK Anna Kalisz. - Publiczność ta równie głośnymi brawami powitała na piątkowym spotkaniu Lidię Sokal – Trybalską. Jako uznana i doświadczona malarka oraz portrecistka często wspiera swojego męża w jego twórczych działaniach będąc najlepszym doradcą.

Później były życzenia, upominki i gratulacje, które wielkiemu artyście złożyli między innymi burmistrz Piechowic Jacek Kubielski oraz przewodniczący Rady Miasta Józef Nadolny.

To była wielka przyjemność i zaszczyt móc gościć w progach Piechowickiego Ośrodka Kultury Pawła Trybalskiego - artystę, malarza, którego obrazy prezentują największe, znane galerie na całym świecie. W 2010 roku został nagrodzony najbardziej prestiżowym polskim odznaczeniem, medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Często określany jako polski Salvador Dali, zamieszkał w Michałowicach i od wielu lat jest mieszkańcem oraz honorowym obywatelem Piechowic - dodaje Anna Kalisz.

Twoja reakcja na artykuł?

13
87%
Cieszy
0
0%
Dziwi
1
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Dorsz 3-03-2020 7:31
Miałem kilkanaście lat, gdy po raz pierwszy zetknąłem się z malarstwem Mistrza. Do dziś pamiętam spotkanie z Nim w Górniczym Domu Kultury w Zgorzelcu. To dzięki Niemu urodziło się we mnie poczucie artyzmu, sztuki i estetyki. Ale też, przez to, cierpię dzisiaj katusze z powodu "kultury parobka".
~Człowiek koń 4-03-2020 7:39
Oglądać reprodukcje to tak jak pójść w amsterdamie do dzielnicy czerwonych latarnii i zamiast dobrze pociupciać ogląda się Playboya gdzieś za winklem...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group