Piątek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 12963
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Wieczór z Trybalskim

Wtorek, 3 marca 2020, 7:08
Aktualizacja: Czwartek, 5 marca 2020, 11:38
Autor: WAC
Piechowice: Wieczór z Trybalskim
Fot. POK Piechowice
Do 27 marca w galerii wystawowej Piechowickiego Ośrodka Kultury można oglądać wystawę wielkoformatowych reprodukcji obrazów wybitnego malarza, od lat mieszkającego w Michałowicach Pawła Trybalskiego. Z tej okazji w miniony piątek (28.02) mieszkańcy Piechowic mogli spotkać się z artystą.

Spotkanie, poza możliwością porozmawiania z P. Trybalskim o jego twórczości, było też okazją to usłyszenia wielu opowieści i anegdot zabarwionych wielką dawką humoru. Artysta udowodnił, że jest nie tylko uznanym malarzem ale i świetnym satyrykiem (świadczy o tym chociażby zdobyta prze niego nagroda Złotej szpilki na Satyrykonie w Legnicy).

Za nieprzeciętną twórczość, kunszt malarski i dobrą energię mistrz był często nagradzany gromkimi oklaskami przez fantastyczną piechowicką publiczność – mówi dyrektor POK Anna Kalisz. - Publiczność ta równie głośnymi brawami powitała na piątkowym spotkaniu Lidię Sokal – Trybalską. Jako uznana i doświadczona malarka oraz portrecistka często wspiera swojego męża w jego twórczych działaniach będąc najlepszym doradcą.

Później były życzenia, upominki i gratulacje, które wielkiemu artyście złożyli między innymi burmistrz Piechowic Jacek Kubielski oraz przewodniczący Rady Miasta Józef Nadolny.

To była wielka przyjemność i zaszczyt móc gościć w progach Piechowickiego Ośrodka Kultury Pawła Trybalskiego - artystę, malarza, którego obrazy prezentują największe, znane galerie na całym świecie. W 2010 roku został nagrodzony najbardziej prestiżowym polskim odznaczeniem, medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Często określany jako polski Salvador Dali, zamieszkał w Michałowicach i od wielu lat jest mieszkańcem oraz honorowym obywatelem Piechowic - dodaje Anna Kalisz.

Twoja reakcja na artykuł?

13
87%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group