Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 6167
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wieczór z Kontrabasistą w JCK – w piątek

Poniedziałek, 5 marca 2018, 16:11
Aktualizacja: Wtorek, 6 marca 2018, 17:06
Autor: Jel/JCK
Jelenia Góra: Wieczór z Kontrabasistą w JCK – w piątek
Fot. Archiwum Jelonki.com/P. Kaczałko
W najbliższy piątek, 9 marca o godzinie 18.00 w Sali Novej Jeleniogórskiego Centrum Kultury wystąpi Krzysztof Rogacewicz w monodramie Patricka Süskinda „Kontrabasista”. Kto spektaklu jeszcze nie widział, powinien się wybrać w piątek do JCK.

Pamiętajmy, że „Kontrabasista” został uznany za najlepszy spektakl zagraniczny na największym Festiwalu Teatralnym United SOLO 2016 Nowy Jork. A w tym roku monodram weźmie udział w dwóch festiwalach zagranicznych w Rosji i Albanii.

- Dla Czytelników Jelonki.com, którzy jako pierwsi zgłoszą się do kasy Jeleniogórskiego Centrum Kultury są dwa podwójne zaproszenia na to przedstawienie - informuje Krzysztof Rogacewicz.

„Kontrabasista” to jednoaktowy monolog muzyka wypowiedziany w kierunku wyimaginowanego „per pana”, w którym to tytułowy kontrabasista streszcza swoje nieszczęśliwe życie. Za przyczynę swojego niepowodzenia obwinia kontrabas, który nie jest tylko zwyczajnym instrumentem, ale staje się towarzyszem samotności bohatera. Między bohaterem, a kontrabasem zachodzi zależność, z jednej strony jest to „nieprzydatny mebel”, przyczyna całego zła i niepowodzenia w życiu muzyka, na którą został skazany, bo „nikt sam nie wybiera kontrabasu”, a z drugiej strony można zauważyć wielką pasję, z jaką poświęca się niedoceniony muzyk, grając na tym właśnie instrumencie.

KONTRABASISTA:
Autor tekstu: Patrick Süskind
Tłumaczenie: Anna Gierlińska
Reżyseria: Krzysztof Pulkowski
W roli tytułowej: Krzysztof Rogacewicz
Scenografia : Bogumiła Twardowska – Rogacewicz
Muzyka ― J. Brahms, W. A. Mozart, R. Wagner

Bilety po 30 zł do nabycia w kasie biletowej JCK przy ul. Bankowej 28/30 oraz na www.bilety.jck.pl. Kasa czynna od wtorku do piątku w godzinach 13.00 - 18.00 oraz na dwie godziny przed wydarzeniem w JCK, przy ul. 1 Maja 60.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group