Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 3906
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wieczór z Ewą Wojtasik w Książnicy Karkonoskiej

Środa, 19 sierpnia 2015, 9:55
Aktualizacja: 10:29
Autor: Katarzyna Pruś
Jelenia Góra: Wieczór z Ewą Wojtasik w Książnicy Karkonoskiej
Fot. Organizator
Dzisiaj (19.08) w jeleniogórskiej Książnicy Karkonoskiej czeka nas spotkanie z Ewą Wojtasik. Książnica Karkonoska oraz Stowarzyszenie Jeleniogórski Klub Literacki zapraszają o godz. 17.00 na wieczór autorski z poetką, prozatorką i animatorką życia kulturalno–artystycznego.

Ewa Maria Wojtasik to autorka kilku tomików poezji oraz tomu opowiadań ”Miłość i kulinarne delicje” wraz z dopełniającym go audiobookiem z nagranymi przez autorkę opowiadaniami. Płyta powstała z myślą o niedowidzących. Pani Ewa od 16 lat jest bowiem związana z kieleckim Krajowym Centrum Kultury Polskiego Związku Niewidomych, a od 8 lat z Centrum Aktywności Artystycznej Osób Niesprawnych Wzrokowo przy Książnicy Pomorskiej w Szczecinie.

Po ukończeniu liceum w 1965 roku podjęła pracę zawodową i jednocześnie studia zaoczne na poznańskim Uniwersytecie im. A. Mickiewicza. Niestety, z powodu postępującej choroby oczu, musiała pracę przerwać, poświęcając się działalności społecznej w różnych grupach zainteresowań przy PZN, m.in. w zespole recytatorsko-teatralnym „Espero”.

Swoje wiersze publikowała w „Świętokrzyskim Kwartalniku Literackim”, jak również w kilku ogólnopolskich almanachach. W 2007 zdobyła nagrody w trzech konkursach poetyckich.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group