Piątek, 17 września
Imieniny: Justyny, Franciszka, Roberta
Czytających: 6202
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wieczny „plac budowy” w środku Zabobrza

Niedziela, 13 listopada 2016, 7:38
Aktualizacja: Poniedziałek, 14 listopada 2016, 8:23
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Wieczny „plac budowy” w środku Zabobrza
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
– Od 2006 roku przy ul. Kiepury na Zabobrzu przy pętli autobusowej „siódemki”, Kółko Rolnicze Siedlęcin ma skład materiałów budowlanych, który nie tylko wygląda jak jedno wielkie gruzowisko, ale niemal codziennie od rana pod oknami hałasuje nam ciężki sprzęt – mówi Ryszard Zakręta, mieszkaniec ul. Kiepury.

– Kto przez 10 lat dawał na to zgodę i czy nie można tego składowiska przenieść poza teren zabudowany, na obrzeża miasta? – pytają inni okoliczni mieszkańcy.

Wiceprezydent Jerzy Łużniak wyjaśnia, że Miasto nie wydzierżawiło tego placu nikomu i nie wyraziło zgody na
długotrwałe korzystanie z tego miejsca w celu składowania materiałów budowlanych. - Najprawdopodobniej Kółko Rolnicze Siedlęcin kilka lat temu prowadziło w okolicy jakąś inwestycję miejską i wówczas otrzymało zgodę na tymczasowe składowanie tam materiałów, a później korzystało z tego placu już bez zezwolenia - mówi wiceprezydent Jerzy Łużniak. – Osobiście przejadę się na miejsce i jeśli rzeczywiście ta firma ma tam swoje składowisko dopilnuję, by zostało to uprzątnięte – dodaje.

Mieczysław Laska, wiceprezes Kółka Rolniczego Siedlęcin zapewnia, że teren zostanie uporządkowany w najbliższych dniach. - Kiedyś pytaliśmy Miasta, czy możemy tam coś zostawić pozwolono nam na to – tłumaczy Mieczysław Laska. - Nie trwało to jednak przez cała lata, ale składowaliśmy tam materiały od czasu do czasu. Później je zabieraliśmy i kiedy była potrzeba, wracaliśmy tam. W ostatnich dniach ktoś podrzucił na plac gruz i podejrzewamy kto to zrobił, ale nikogo za rękę nie złapaliśmy, dlatego usuniemy to sami. W ciągu najbliższych dni plac zostanie uprzątnięty i nie będziemy już z niego korzystać – dodaje wiceprezes Kółka Rolniczego Siedlęcin.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group