Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 2571
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Więcej za wywóz śmieci

Czwartek, 13 grudnia 2007, 15:22
Aktualizacja: Piątek, 14 grudnia 2007, 9:34
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Więcej za wywóz śmieci
Pojemniki na śmieci MPGK przy ul. Karłowicza.
Fot. Agnieszka Gierus
52 złote za metr sześcienny wywożonych nieczystości zapłącą od 1 stycznia jeleniogórzanie korzystający z usług Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. – Na podwyżkę nie mamy żadnego wpływu – podkreśla Michał Kasztelan, szef MPGK.

Do skrzynek pocztowych klientów MPGK trafia właśnie pismo z niezbyt pomyślną wieścią. Drożeją drastycznie wywóz i unieszkodliwianie odpadów komunalnych. Do tej pory koszt wywozu metra sześciennego kształtował się w granicach 32 złotych (około 4 PLN na osobę). Nowa cena w tym przeliczniku to 7 złotych.

– Podstawowym elementem zwiększającym koszty usługi, na które żaden z operatorów nie ma wpływu, jest, jest zmiana opłaty za umieszczenie odpadów na składowisku – argumentuje Michał Kasztelan, prezes MPGK.
Wszystko wynika z rozporządzenia Rady Ministrów, które zmieniło dotychczasową taryfę cen.

Prezes argumentuje podwyżkę także, między innymi, wzrostem cen paliwa, części zamiennych, energii, wody, pojemników i specjalistycznego sprzętu.
Jednocześnie firma zobowiązuje się do utrzymania selektywnej zbiórki odpadków, oraz nieodpłatne składowanie zużytego sprzętu elektronicznego w punkcie przy ul. Wolności.

Podwyżki zapowiadział także Simeco, konkurent MPGK, który obsługuje znaczną część Jeleniej Góry po wygraniu przetargu z dotychczasowym usługodawcą.
Simeco nie prowadzi jednak selektywnej zbiórki. Tymczasem zgodnie z uchwalonym przez radę miasta regulaminem czystości, każda firma, która trudni się zbiórką odpadów, ma dziewięć miesięcy na zapewnienie klientom możliwości selekcji śmieci.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group