Niedziela, 28 czerwca
23°C Jelenia Góra
reklamy

Więcej wypadków przez brak kiosku?

Audio

Czytaj na głos

Autor: TEJO 1 min czytania

Likwidacja kiosku przy ulicy Wolności naprzeciwko pawilonu Plus może doprowadzić do większego zagrożenia fatalnymi w skutkach zdarzeniami drogowymi przy najdłuższym trakcie w mieście.

reklamy

Kiosk przy przystanku w kierunku Zabobrza stał tu „od zawsze”. Tu kupowali bilety pasażerowie Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. W minioną środę budka zniknęła: pozostały po niej tylko fundamenty. I narzekania pasażerów, że po drobne zakupy muszą przechodzić na drugą stronę ulicy.

Cieszy to zapewne ajentów konkurencyjnego kiosku przy pawilonie Plus, ale spieszący się klienci nie zawsze zdają sobie sprawę z zagrożenia. – I tak przebiegali w miejscu niedozwolonym na drugą stronę jezdni. Teraz zjawisko będzie jeszcze częstsze – przewiduje jeden z kierowców Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Wprawdzie jest możliwość kupna biletu w autobusie, ale trzeba więcej zapłacić, a to pasażerów zniechęca.

Fragment ulicy Wolności między Skłodowskiej-Curie a Mickiewicza jest wyjątkowo niebezpieczny. Zdarzyło się tu już kilka potrąceń pieszych. Nie obyło się bez śmiertelnych wypadków. Teraz, kiedy nadchodzą jesienne szarugi, ryzyko takich zdarzeń jest jeszcze większe w połączeniu z faktem, że wielu mieszkańców będzie próbowało wykorzystać luki w ruchu i przebiec po drobne zakupy do znajdującego się naprzeciwko kiosku.

Teren, na którym stał kiosk, został wykupiony. Nie wiadomo, co tam powstanie.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Księgowa / Księgowy Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.… Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko …
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka