Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 3905
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Więcej wypadków przez brak kiosku?

Piątek, 19 września 2008, 9:41
Aktualizacja: 9:41
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Więcej wypadków przez brak kiosku?
Fot. TEJO
Likwidacja kiosku przy ulicy Wolności naprzeciwko pawilonu Plus może doprowadzić do większego zagrożenia fatalnymi w skutkach zdarzeniami drogowymi przy najdłuższym trakcie w mieście.

Kiosk przy przystanku w kierunku Zabobrza stał tu „od zawsze”. Tu kupowali bilety pasażerowie Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. W minioną środę budka zniknęła: pozostały po niej tylko fundamenty. I narzekania pasażerów, że po drobne zakupy muszą przechodzić na drugą stronę ulicy.

Cieszy to zapewne ajentów konkurencyjnego kiosku przy pawilonie Plus, ale spieszący się klienci nie zawsze zdają sobie sprawę z zagrożenia. – I tak przebiegali w miejscu niedozwolonym na drugą stronę jezdni. Teraz zjawisko będzie jeszcze częstsze – przewiduje jeden z kierowców Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Wprawdzie jest możliwość kupna biletu w autobusie, ale trzeba więcej zapłacić, a to pasażerów zniechęca.

Fragment ulicy Wolności między Skłodowskiej-Curie a Mickiewicza jest wyjątkowo niebezpieczny. Zdarzyło się tu już kilka potrąceń pieszych. Nie obyło się bez śmiertelnych wypadków. Teraz, kiedy nadchodzą jesienne szarugi, ryzyko takich zdarzeń jest jeszcze większe w połączeniu z faktem, że wielu mieszkańców będzie próbowało wykorzystać luki w ruchu i przebiec po drobne zakupy do znajdującego się naprzeciwko kiosku.

Teren, na którym stał kiosk, został wykupiony. Nie wiadomo, co tam powstanie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group