Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 7721
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Więcej na drogi, siłownie i place zabaw?

Piątek, 30 stycznia 2015, 7:20
Aktualizacja: 20:05
Autor: Mea
Jelenia Góra: Więcej na drogi, siłownie i place zabaw?
Fot. Mea
Podczas wczorajszej (29.01.) konferencji prasowej prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła przedstawił autopoprawki do projektu uchwały budżetowej na rok 2015, wynikające z wniosków zgłoszonych przez Komisję Finansów i Budżetu Rady Miejskiej Jeleniej Góry. Dzisiaj (30.01) o budżecie będą debatować jeleniogórscy radni.

W planach jest zwiększenie wydatków o 300 tys. zł na remonty placówek oświatowo-wychowawczych, o 100 tys. zł na remonty dróg i chodników oraz o 50 tys. zł na budowę oświetlenia w Jeleniej Górze.

- Chcemy doposażyć place zabaw, dlatego zwiększyliśmy plan o 40 tys. zł na ten cel oraz o 30 tys. zł na zakup i montaż urządzeń typu street workout. Mieszkańcy coraz więcej korzystają z siłowni zewnętrznych, więc chcemy, by powstawały kolejne. Na to zadanie dodatkowo zaplanowaliśmy 50 tys. zł – mówił Marcin Zawiła.

Również na sport władze chcą przeznaczyć więcej pieniędzy: o 100 tys. zł na promocję poprzez sport i również o tę samą kwotę na szkolenie sportowe dzieci i młodzieży. Na ratownictwo górskie zaplanowano dodatkowo 10 tys. zł, a 60 tys. zł na skutki finansowe przewidywanej nowelizacji ustawy o pomocy społecznej i na wynagrodzenia pracowników pomocy społecznej.

- Zwiększamy plan wydatków również na ochronę zabytków. 20 tys. zł chcielibyśmy przeznaczyć na rewitalizację kapliczki Świętej Rodziny w Parku zdrojowym - powiedział prezydent.
Ponadto Miasto chce zrealizować wiele inwestycji w oparciu o środki zewnętrzne m.in. z Unii Europejskiej np. remont ulicy Łomnickiej, którego koszt to ok. 8 mln zł, czy też remont wiaduktu kolejowego w Goduszynie za ok. 5 mln zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group