Czwartek, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 6265
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Więcej miejsc w publicznym przedszkolu w Kowarach

Wtorek, 20 grudnia 2016, 8:12
Aktualizacja: Poniedziałek, 26 grudnia 2016, 14:13
Autor: Robert Czepielewski
Kowary: Więcej miejsc w publicznym przedszkolu w Kowarach
Fot. Archiwum
Mamy dobrą wiadomość dla rodziców dzieci, które nie zostały przyjęte do przedszkola publicznego „Pod Tęczowym Parasolem” podczas rekrutacji do tej placówki. Władzom miasta udało się pozyskać pieniądze unijne na dofinansowanie utworzenia nowej grupy przedszkolnej, mowa jest tutaj o kwocie 300 000 zł.

- Program tworzenia nowej grupy przedszkolnej dla 3- i 4-latków realizujemy poprzez wrocławską Fundację Edukacji Przedszkolnej - mówi Bożena Wiśniewska, burmistrz Kowar. - Od 1 stycznia 25. dzieci, głównie z tych, które nie dostały się podczas pierwszej rekrutacji, rozpocznie zajęcia w kowarskim przedszkolu publicznym.

Jak przyznaje burmistrz, wymagało to trochę zmian organizacyjnych jak i budowlanych ponieważ zostały przeprowadzone prace związane z przebudową sali dla maluszków. W tym tygodniu ma nastąpić rekrutacja na stanowisko: nauczyciel wychowania przedszkolnego, logopeda oraz nauczyciel języka angielskiego.
Bożena Wiśniewska powiedziała nam także, w jaki sposób będzie funkcjonowała współpraca z Fundacją Edukacji Przedszkolnej i jakie korzyści dla Kowar ma powstanie nowej grupy przedszkolnej.

- Przez rok projekt opieki nad dziećmi będzie prowadziła fundacja, natomiast pozostały dwuletni okres przejmie przedszkole. Oczywiście fundacja w całości przekaże wyposażenie sal. Jeżeli chodzi o korzyści dla miasta to są one bardzo istotne. Przypomnę, że od 2017 roku na miasto spada obowiązek zapewnienia miejsc przedszkolnych, a w tym momencie uruchamiamy dodatkową salę dla nowej grupy dzieci i przy działalności prywatnego przedszkola w naszym mieście liczymy na to, że spełnimy obowiązek, jaki nakłada na nas znowelizowana ustawa - powiedziała Bożena Wiśniewska.

Nowelizację o systemie oświaty Prezydent RP Andrzej Duda podpisał w styczniu br. i mówi ona, że od 1
września 2016 r. obowiązkiem przedszkolnym będą objęte dzieci 6-letnie. Natomiast wszystkie dzieci 4 i 5 letnie mają mieć zapewnione miejsce na zajęcia wychowania przedszkolnego, a od 1 września 2017 r. - także dzieci 3-letnie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group