Niedziela, 28 czerwca
23°C Jelenia Góra
reklamy

Więcej jazzu

Audio

Czytaj na głos

Autor: TEJO 1 min czytania

Sukcesy Otwartej Grupy Swingującej.

Osiedlowy Dom Kultury na Zabobrzu planuje zwiększyć częstotliwość występów popularnego zespołu „Otwarta Grupa Swingująca”. Być może w placówce już niebawem środy będą nieodłącznie kojarzyły się z jazzem.

– Występy muzyków, Anny Kosy (wokal), Krzysztofa Przyborowskiego (saksofon altowy), Michała Kliszczaka (saksofon tenorowy), Andrzeja Kolasińskiego (gitara basowa), Kuby Zawadzidły (perkusja) oraz Janisława Hillera (fortepian) cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem – poinformował nas Jerzy Wrona.

W minioną środę zespół wykonał kilka miłych dla ucha, światowych szlagierów kompozytorów muzyki jazzowej, m.in.: Georga Gershwina, Harry’ego Warena.
Wszystkie utwory „Otwarta Grupa Swingująca” wykonuje w sposób tradycyjny, bez dodatkowych efektów elektronicznych.

Sala kawiarni ODK, wypełniona była po brzegi. Sympatycy muzyki jazzowej i zespołu mile spędzili czas. Wśród słuchaczy widać było również kilka twarzy ze środowiska jeleniogórskich muzyków.
„Grupa” w sezonie często koncertuje poza ODK, przygrywając podczas rozmaitych wydarzeń plenerowych w Jeleniej Górze.

Z informacji płynących od organizatorów dowiedzieliśmy się, że tego typu imprezy będą odbywały się częściej. Planowany jest cykl koncertów raz w miesiącu, w środę. Być może przyjmie się nazwa tych koncertów „Środowe Spotkania z Jazzem w ODK”.

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Księgowa / Księgowy Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.…
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka