Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 11007
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Więcej hoteli w regionie?

Środa, 10 marca 2010, 8:19
Aktualizacja: 8:20
Autor: Ania
129 projektów firm ubiegających się o dotacje w dziedzinie hotelarstwa, uzyskało pozytywna ocenę ekspertów Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej. Nowe inwestycje mają podnieść atrakcyjność turystyczną regionu. 85 projektów zostało odrzuconych.

Wiadomo jednak, że nawet te pozytywnie ocenione nie wszystkie będą dotowane. Do podziału jest bowiem tylko 120 mln złotych, a potrzeba w sumie 235,5 mln zł. Z wstępnych wyliczeń wynika, że ok. 44 procent projektów, które zdobyły podczas oceny najwięcej punktów, skorzysta z unijnych pieniędzy. Pozostałe znajdą się na tzw. liście rezerwowej. Będą mieli szansę na dotację, jeżeli ktoś z dofinansowanych przedsiębiorców zrezygnuje z realizacji inwestycji lub zarząd województwa zwiększy pulę przeznaczoną do podziału.

- To jedyny konkurs w regionie o dotacje inwestycyjne dla małych i średnich firm branży turystycznej, a liczba 304 przedsiębiorców ubiegających się o dofinansowanie, pokazuje jak bardzo tej grupie potrzeba środków – podkreśla Barbara Kaśnikowska, dyrektor Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej. Przedsiębiorcy z największą ilością punktów starali się średnio o uzyskanie dotacji w wysokości 1, 8 miliona złotych. Najwyższa możliwa do zdobycia dotacja mogła wynosić 4,8 miliona.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group