Niedziela, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 8621
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Widok i Wrzosowa do przebudowy

Środa, 18 maja 2011, 7:49
Aktualizacja: 7:50
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Widok i Wrzosowa do przebudowy
Fot. Angela
Ulice Widok w Cieplicach i Wrzosowa na Osiedlu Czarne mają szansę na przebudowę, ale nie wcześniej niż w przyszłym roku. Łączny koszt prac szacowany jest bowiem na około 7 mln zł. W tym roku jednak miasto przygotuje dokumentacje i kosztorysy robót. To umożliwi zgłoszenie przedsięwzięć do przyszłorocznego budżetu.

Mieszkańcy ulicy Widok od lat wnioskują o przebudowę jezdni, która jest w tragicznym stanie. W planach jest sfrezowanie istniejącej nawierzchni od ul. Wolności i położenie nowego asfaltu. Konieczna jest również wymiana oświetlenia. Podstawą do starania się o pieniądze na tę inwestycję jest jednak sporządzenie dokumentacji przebudowy i jej kosztorys. I tylko na to w tym roku znalazły się pieniądze w budżecie miasta.

- Koszt przebudowy tej ulicy, której długość wynosi około 900 m, wraz z wymianą oświetlenia i przebudową chodników to około 4,5 mln zł. Nie ma szans, by takie pieniądze znalazły się w budżecie na ten rok. Po przygotowaniu dokumentacji i kosztorysu będzie jednak szansa zgłoszenia tego zadania do budżetu na przyszły rok – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Kolejne 2,5 – 3 mln zł będą potrzebne na budowę ulicy Wrzosowej na Czarnym. Zanim miasto przystąpi do tego zadania, będzie musiało wykupić część gruntów prywatnych leżących obok istniejącej drogi szutrowej. Obecnie jest ona bowiem za wąska i pozbawiona przydrożnego rowu melioracyjnego.

Na wykonanie projektu przebudowy ul. Widok wykonawca będzie miał czas do 30 listopada br, a na projekt ul. Wrzosowej do 15 grudnia. Oferty do przetargu na to zadanie przedsiębiorcy mogą składać do 24 maja br.

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group