Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 6670
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Widmo strajku coraz dalej

Piątek, 23 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 23 marca 2007, 14:41
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Widmo strajku coraz dalej
Fot. Krzysztof Knitter
Podwyżka dla pracowników Miejskiego Zakładu Komunkacyjnego ma oddalić groźbę przerwania pracy przez kierowców przewoźnika.

To skutek ostatnich negocjacji toczonych między dyrekcją MZK a związkowacami, którzy od kilku tygodni domagali się zwiększenia zarobków o około 300 złotych. Ich zdaniem dotychczasowe pensje (około 1300 złotych na rękę to za mało.

– W wyniku negocjacji dwóch organizacji związkowych działających w MZK oraz dyrekcji w dniu 12.03.2007 r. ustalono, że strona związkowa oczekuje uzyskania łącznej kwoty podwyżki płac w wysokości 150 zł/etat. Powyższe ustalenia stanowią wyciąg z protokołu ze spotkania dotyczącego negocjacji w sprawie sporu zbiorowego – poinformował Robert Moskwa, zastępca kierownika ds. marketingu.

Z naszych informacji wynika, że podwyżka nie zostanie wypłacona jednorazowo. Część pieniędzy ma zostać doliczona do pensji niebawem, na resztę trzeba będzie poczekać do czerwca.

Realizację drugiego żądania grożących strajkiem, czyli przywróconenie biletów wolnej jazdy MZK dla rodzin pracowników, zależy od stosownej uchwały rady miejskiej, która ustala taryfę opłat oraz przysługujące ulgi.
– Jeśli więc rada nada takie uprawnienia stosowną uchwałą to staną się one z mocy prawa obowiązujące – dodał R. Moskwa

Przypomnijmy, że pasażerowie jeszcze tylko do 1 kwietnia jeżdżą kupując bilety po starych cenach. Od 2 kwietnia (poniedziałek) zaczyna obowiązywać przegłosowana niedawno przez radę miejską podwyżka. Cana biletu normalnego wzrasta o 4 grosze i będzie wynosiła 2 złote 24 grosze.
Jelenia Góra będzie przez to najdroższym miastem w Polsce, jeśli chodzi o ceny biletów komunikacji miejskiej.

Za nieścisłości podane w poprzednim tekście MZK przepraszamy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group