Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 11700
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region/kraj: Wichury także w regionie

Poniedziałek, 17 stycznia 2022, 14:14
Aktualizacja: 14:14
Autor: Ewa Fit/WAC
Region/kraj: Wichury także w regionie
Fot. Meteo Alerts Dolny Śląsk
W poniedziałek (17.01) w całym kraju załamała się pogoda. Silnie wiejący wiatr spowodował nie tylko szkody w drzewostanie i braki w dostawie energii elektrycznej, ale również bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia.

Na obszarze województwa dolnośląskiego zagościł układ niskiego ciśnienia znad Skandynawii, który przemieszczając się później na północno- zachodnią część Rosji spowodował gwałtowną zmianę ciśnienia i huraganowy, północno- zachodni i północny wiatr. Możliwe jest, że na chłodnym froncie dojdzie do powstania rozległej linii szkwałowej, na której porywy wiatru będą mogły dochodzić nawet do 100 km/h.

Najsilniejszych porywów wiatru spodziewać się będzie można w Sudetach. W ich szczytowych partiach wiać może z prędkością nawet 120-140 km/h. Późnym popołudniem wiatr powinien się uspokoić ( 75-90 km/h). Będzie zmieniał kierunki - z zachodniego na północno- zachodni. Również na Przedgórzu Sudeckim oraz północno- wschodnim i zachodnim obszarze Ziemi Kłodzkiej będzie mocno wiało (85-90 km/h). Siła wiatru powinna słabnąć w godzinach popołudniowych.

Sytuacja w naszym regionie nie jest na szczęście tak groźna jakby wskazywały alerty pogodowe. Do tej pory dziś (17.01) strażacy byli wzywani jedynie trzy razy do zdarzeń związanych z silnie wiejącymi wiatrami. Najpoważniejszy incydent miał miejsce na ulicy Cieplickiej w Jeleniej Górze. Tam konar spadł na przejeżdżający samochód uszkadzając jego dach. Kobieta podróżująca tym autem uskarżała się na ból głowy i szyi i wymagała pomocy medycznej. W Łomnicy drzewo zatarasowało przejazd drogą. Strażacy musieli też usuwać konar wiszący nad ulicą Wrocławską w Maciejowej.

Twoja reakcja na artykuł?

3
20%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
7%
Nudzi
2
13%
Smuci
0
0%
Złości
9
60%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
869
Tak
10%
Nie
62%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
26%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
Aktualności
Lodowisko lada dzień
 
112
Gigantyczny korek
 
112
TIR w rowie
 
112
Autobus w rowie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group