Czwartek, 24 czerwca
Imieniny: Jana, Danuty
Czytających: 3905
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wichura narobiła wiele szkód, głównie w Kowarach

Sobota, 1 lutego 2014, 11:58
Aktualizacja: Niedziela, 2 lutego 2014, 11:35
Autor: Angela
Region: Wichura narobiła wiele szkód, głównie w Kowarach
Fot. Zbigniew Piepiora
Pozrywane fragmenty dachów, powalone i połamane drzewa – taki obraz zastali dzisiaj (01.02) rano jeleniogórscy strażacy po wichurze, która cały czas szaleje w Kotlinie Jeleniogórskiej. – Najbardziej ucierpiały Kowary. Od godz. 8.00 w terenie są wszystkie nasze jednostki, również ochotniczej straży pożarnej – informuje mł. ogn. Wojciech Ziemniak, dyżurny stanowiska kierowania KM PSP w Jeleniej Górze.

W Kowarach strażacy interweniowali już kilkanaście razy i cały czas odbierają kolejne zgłoszenia. Przy ulicy Batorego wiatr zerwał sporą część dachówek z wielorodzinnego budynku. Strażacy zabezpieczyli to, co było możliwe i ruszyli do kolejnych interwencji. Na al. Wolności na drogę spadło drzewo. Jeden z konarów upadł na samochód. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Powalone drzewa ratownicy usuwali również z ulic: Górniczej i Matejki. Zerwana została także obróbka blacharska z budynku Ośrodka Wczasowego Przedwiośnie oraz z domu przy ul. 1 Maja.

Po jednym zdarzeniu związanym z silnym wiatrem odnotowano również w Karpaczu, gdzie przy ul. Konstytucji 3 Maja wiatr złamał reklamę, która zawisła nad chodnikiem nieopodal dyskontu spożywczego Biedronka oraz w Trzcińsku, gdzie naderwana została obróbka blacharska jednego z budynków.

Do tego doszły jeszcze dwa poranne pożary sadzy w Łomnicy i Kowarach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group