Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7440
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Wichura narobiła szkód w Karpaczu

Poniedziałek, 9 kwietnia 2018, 16:46
Aktualizacja: Wtorek, 10 kwietnia 2018, 8:44
Autor: WAC
Karpacz: Wichura narobiła szkód w Karpaczu
Fot. Joanna Czajka
Trwa szacowanie i usuwanie strat po wichurze jaka w nocy z soboty na niedzielę (7 – 8.04) przeszła nad Karpaczem.

W ciągu kilku godzin strażacy byli wzywani aż do 10 interwencji związanych z usuwaniem powalonych drzew i udrażnianiem przejazdu dróg, które tarasowały. Tak było między innymi na ulicach: Konstytucji 3 Maja, Wolnej, Matejki, Wiosennej, Grzybowej i Dolnej. Wichura mocno zdewastowała też teren miejscowego cmentarza.

- Tam jest jak po wybuchu bomb, pełno szkła, połamane resztki lampionów, doniczek, wywalone z nich kwiatki – opowiada nasza Czytelniczka pani Joanna. - Wszystko powbijane za czy między groby, wciśnięte pod jakieś krzaczki, leżące pod drzewami czy za murkiem, gdzie schodzi się schodkami za kaplicą, jakby siła wybuchu i fala uderzeniowa zmiażdżyła to i wbiła w dziwne miejsca. Plastikowe kwiaty i inne elementy zdobnicze leżą też w lesie po lewej jak schodzi się drogą w stronę miasta i stoku – kończy.

Drzewo uszkodziło też ogrodzenie oraz dach Muzeum Sportu i Turystyki. - Obecnie trwa usuwanie powalonych drzew i konarów – mówi burmistrz Karpacza Radosław Jęcek. - Na obszarze miasta mamy 14 mniejszych czy większych pokotów. Część z nich znajduje się też na gruntach Lasów Państwowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group