Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 3974
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wiceprezydent Hubert Papaj stracił posadę (AKTUALIZACJA)

Poniedziałek, 16 września 2013, 11:30
Aktualizacja: Wtorek, 17 września 2013, 9:54
Autor: Angela/Red
Jelenia Góra: Wiceprezydent Hubert Papaj stracił posadę (AKTUALIZACJA)
Fot. Archiwum
Dzisiaj (16.09) nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że zastępca prezydenta Jeleniej Góry Hubert Papaj został odwołany ze swojej funkcji. Tę informację potwierdził nam przewodniczący Rady Miejskiej Jeleniej Góry Leszek Wrotniewski i skomentował: „Informacja o odwołaniu zastępcy prezydenta jest dla nas dużym zaskoczeniem, nie była konsultowana ani z Klubem Radnych PO, ani z jeleniogórską Platformą Obywatelską. W dniu jutrzejszym wydamy oficjalne stanowisko”.

Informację o odwołaniu Huberta Papaja ze stanowiska wiceprezydenta oficjalnie potwierdził prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła podczas konferencji prasowej na temat postępu prac przy budowie Term Cieplickich (o czym przeczytacie Państwo w jutrzejszym artykule). Swoją decyzję tłumaczył trudną sytuacją finansową Urzędu oraz brakiem tempa i skuteczności swojego zastępcy.

- Biorąc pod uwagę trudną sytuację kraju, w tym napięty budżet miasta, z czym przychodzi nam się teraz mierzyć, podjąłem decyzję o przeglądzie działań moich najbliższych współpracowników – mówił Marcin Zawiła. – Podstawowym kryterium tego przeglądu było tempo i skuteczność podejmowanych działań. Po dokonaniu analiz w sektorach podległych mojemu zastępcy Hubertowi Papajowi stwierdziłem, że wiele rzeczy jest wykonywanych dobrze i poprawnie, niestety wiele też nie było wykonywanych we właściwym tempie i nie wszystkie osiągały cele pod względem skuteczności.

Biorąc to wszystko pod uwagę podjąłem decyzję o rozwiązaniu w dniu dzisiejszym umowy o pracę z moim zastępcą. Podkreślam, że to nie jest całościowa ocena jego działań, ale trudna sytuacja miasta. Moim zdaniem musimy teraz działać szybko i bardzo skutecznie. Dziękuję Hubertowi Papajowi za trzy lata wspólnej pracy.

Wszystkie decyzje związane z tą sprawą są moje i zgodne z prawem, które otrzymuje każdorazowo wybrany prezydent przez mieszkańców Jeleniej Góry. Mają one służyć szybszemu rozwojowi miasta – dodał M. Zawiła.

Prezydent nie chciał mówić o konkretnych zadaniach, które nie miały właściwego tempa czy skuteczności. Nie komentował też braku konsultowania swojej decyzji z Klubem Radnych PO i jeleniogórską Platformą Obywatelską.

Na razie obowiązki H. Papaja przejął prezydent M. Zawiła, który zastanawia się czy zatrudni innego zastępcę.

Dzwoniliśmy w sprawie odwołania do Huberta Papaja, ale nie odebrał telefonu.

A oto oficjalne stanowisko Urzędu, wydane przez rzecznika prasowego:
"W trudnej sytuacji gospodarczej kraju i napiętej sytuacji budżetowej Miasta, w której wszyscy musimy zwracać szczególną uwagę na efektywność podejmowanych zadań, prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła przystąpił do oceny pracy swoich najbliższych współpracowników.

Podstawowym kryterium oceny było tempo, kompleksowość i skuteczność działań podejmowanych przez nich i podległe im ogniwa.

Po dokonaniu analizy działań realizowanych przez swojego zastępcę pana Huberta Papaja, z całym uznaniem dla efektów jego pracy uznał, iż znaczna część jego działań realizowana jest zbyt wolno i często – niekompleksowo.

W związku z tym, realizując swoje ustawowe uprawnienia postanowił z dniem 16 września 2013 r. odwołać go ze sprawowanego stanowiska.

Proces oceny działań najbliższych współpracowników będzie kontynuowany."

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (154) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group