Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 2919
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Wicemistrzostwo funkcjonariusza

Czwartek, 26 kwietnia 2007, 0:00
Autor: KED
Z tytułem wicemistrza Polski powrócił z Mistrzostw Polski służb mundurowych w wyciskaniu sztangi na ławeczce leżąc jeleniogórski funkcjonariusz Policji Piotr Wyciszkiewicz.

Zawody, w który uczestniczyło około 80 zawodników, będących funkcjonariuszami Policji, Straży Pożarnej, Straży Granicznej i innymi pracownikami MSWiA, odbyły się w Szczytnie. Rywalizowano w ośmiu kategoriach wagowych. Piotr Wyciszkiewicz startujący w kat. do
67,5 kilograma osiągnął wynik 125 kg, co dało mu tytuł wicemistrza kraju. Do zwycięzcy jeleniogórski funkcjonariusz stracił 10 kg.

Srebro zdobyte w Szczytnie jest kolejnym osiągnięciem sportowym P. Wyciszkiewicza. W 2005 r. na MP w wyciskaniu sztangi na ławeczce policjant ze stolicy Karkonoszy był trzeci, zaś przed rokiem stał na najwyższym stopniu podium. Ponadto dwukrotnie był Mistrzem Polski służb mundurowych w biegach na orientacje, raz w triathlonie, kilkakrotnie triumfował też w klasyfikacji resortowej w narciarskim Biegu Piastów.
- Swą przygodę ze sportem zaczynałem w 1982 roku od kolarstwa – mówi P. Wyciszkiewicz. Szczególnie dobrze czuje się w dyscyplinach wytrzymałościowych. Moje rezultaty są wynikiem samozaparcia, predyspozycji psychicznych i ciężkiej pracy.
P.Wyciszkiewicz służbę w Policji pełni od 16 lat. Na co dzień pracuje w sekcji prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group