Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Poniedziałek, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 20693
Zalogowanych: 83
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wiało nudą

Piątek, 12 października 2007, 0:00
Autor: AGA
Jelenia Góra: Wiało nudą
Fot. Agnieszka Gierus
Debata lokalnych kandydatów: politycy przybyli, wyborców brakowało.

Przedwyborcza debata „Masz głos, masz wybór” nie cieszyła się powodzeniem wśród jeleniogórzan. Podczas piątkowego spotkania, sala widowiskowa w Jeleniogórskim Centrum Kultury przy ul. Bankowej świeciła pustkami.

Kandydaci ubiegający się o fotel posła lub senatora – Marcin Zawiła i Tomasz Misiak (PO), Tadeusz Lewandowski i Józef Zabrzański (PiS), Roman Kuty (PSL), Józef Kusiak i Paweł Domagała (LiD), Kazimierz Klimek (bezpartyjny), Zbigniew Woźny i Jerzy Liber (LPR) – mieli okazję zaprezentować swoje wyborcze plany ze szczególnym uwzględnieniem problematyki ziemi jeleniogórskiej.

Odpowiadali też na pytania przygotowane przez organizatorów i zadawane przez mieszkańców. Dotyczyły m.in. problemu prowincjonalizacji Jeleniej Góry, osób niepełnosprawnych, kwestii mecenatu państwa nad sportem i kulturą.

„Masz głos, masz wybór” to akcja zorganizowana przez jeleniogórskie organizacje pozarządowe we współpracy z Fundacją im. Stefana Batorego, Stowarzyszeniem Szkoły Liderów. Celem akcji jest wzmocnienie publicznej debaty o lokalnych problemach z udziałem mieszkańców i władz samorządowych oraz budzenie poczucia współodpowiedzialności – zarówno władz, jak i mieszkańców – za losy gminy. Działaniom prowadzonym lokalnie towarzyszy ogólnopolska kampania w mediach, przypominająca wyborcom, że mija rok od czasu wyborów i warto zainteresować się, co udało się nowo wybranym władzom zrobić.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy popierasz imprezy biegowe w Jeleniej Górze?

Oddanych
głosów
678
Tak - świetny pomysł
59%
Nie - za duże utrudnienia dla mieszkańców
29%
Nie mam zdania
12%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Zniszczysz zdrowie na diecie Keto, jeśli robisz te 7 błędów
 
Rozmowy Jelonki
Harcerstwo bez telefonów. „Pokazujemy dzieciom, że prawdziwe życie jest poza ekranem”
 
Edukacja
Ogromny sukces uczniów Mechanika. Jesteśmy drudzy w Polsce
 
Nekrologi
Oddali hołd wybitnemu trenerowi
 
Turystyka
Szczawno Zdrój – uzdrowiskowa podróż w inny wymiar
 
Mądre finanse
Między ratami a snem: jak kupić własne M i jeszcze na tym zarobić?
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group