Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8611
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wiało nudą

Piątek, 12 października 2007, 0:00
Autor: AGA
Jelenia Góra: Wiało nudą
Fot. Agnieszka Gierus
Debata lokalnych kandydatów: politycy przybyli, wyborców brakowało.

Przedwyborcza debata „Masz głos, masz wybór” nie cieszyła się powodzeniem wśród jeleniogórzan. Podczas piątkowego spotkania, sala widowiskowa w Jeleniogórskim Centrum Kultury przy ul. Bankowej świeciła pustkami.

Kandydaci ubiegający się o fotel posła lub senatora – Marcin Zawiła i Tomasz Misiak (PO), Tadeusz Lewandowski i Józef Zabrzański (PiS), Roman Kuty (PSL), Józef Kusiak i Paweł Domagała (LiD), Kazimierz Klimek (bezpartyjny), Zbigniew Woźny i Jerzy Liber (LPR) – mieli okazję zaprezentować swoje wyborcze plany ze szczególnym uwzględnieniem problematyki ziemi jeleniogórskiej.

Odpowiadali też na pytania przygotowane przez organizatorów i zadawane przez mieszkańców. Dotyczyły m.in. problemu prowincjonalizacji Jeleniej Góry, osób niepełnosprawnych, kwestii mecenatu państwa nad sportem i kulturą.

„Masz głos, masz wybór” to akcja zorganizowana przez jeleniogórskie organizacje pozarządowe we współpracy z Fundacją im. Stefana Batorego, Stowarzyszeniem Szkoły Liderów. Celem akcji jest wzmocnienie publicznej debaty o lokalnych problemach z udziałem mieszkańców i władz samorządowych oraz budzenie poczucia współodpowiedzialności – zarówno władz, jak i mieszkańców – za losy gminy. Działaniom prowadzonym lokalnie towarzyszy ogólnopolska kampania w mediach, przypominająca wyborcom, że mija rok od czasu wyborów i warto zainteresować się, co udało się nowo wybranym władzom zrobić.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (40)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
478
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group