Niedziela, 11 czerwca
Imieniny: Benedykta, Feliksa
Czytających: 5395
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wesołe jest życie staruszków

Niedziela, 18 listopada 2007, 9:46
Aktualizacja: 9:46
Autor: rylit
Jelenia Góra: Wesołe jest życie staruszków
Fot. rylit
W kabarecie znaleźli sposób na realizację marzeń i spełnienie się w rzeczywistości, która nie zawsze akceptuje starsze osoby. Studenci Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku nie przejmują się tym i bawią się z przymrużeniem oka.

– To że będzie się dotkniętym przez dla płci indyferentyzm, to nie znaczy jeszcze żeć, miłych wrażen nie da płeć – śpiewał Wiesław Michnikowski w Kabarcie Starszych Panów. W pewnym sensie jest to dewiza założycieli Kabaretu „Z przymrużeniem oka”. Ostatnio występował w sobieszowskim Muflonie, ale planuje też dalsze popisy.

Program zawsze gromadzi sporą rzeszę miłośników kabaretu. Spektakl opracowany i wyreżyserowany przez Danutę Jaśkiewicz, byłą asystentkę reżyserów telewizyjnych, składający się z piosenek i tekstów własnych członków kabaretu jak i utworów takich znanych wykonawców i autorów jak Hanka Bielicka, Marian Załucki i Jerzy Petersburski, przeznaczony jest dla widza dojrzałego, choć i młodszy zabawić się przy tym może.

Dziesięcioosobowy kabaret daje koncerty dla szerszej publiczności w Jeleniej Górze, dla kuracjuszy w Cielicach, uświetniając swoimi występami wiele regionalnych uroczystości.

– Odkrycie wśród członków kabaretu zdolności wokalno– muzycznych spowoduje w najbliższym czasie ukierunkowanie się repertuaru bardziej w stronę teatru muzycznego niż kabaretu. Będzie więcej piosenek i występów tanecznych – zapowiada Danuta Jaśkiewicz kabaretowe nowości, które widzowie zobaczą już w najbliższym czasie.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Plac Ratuszowy czy Piastowski, który bardziej zachęca do spacerów?

Oddanych
głosów
371
Plac Ratuszowy
11%
Plac Piastowski
60%
Wolę miejskie parki
30%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group