Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6047
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Weseliska do archiwum

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 28 grudnia 2007, 9:50
Aktualizacja: 9:51
Autor: AGA
Fot. AGA
Zbigniew Dygdałowicz zachęca wszystkich mieszkańców Jeleniej Góry, aby przychodzili ze swoimi weselnymi nagraniami do pracowni dokumentacji filmowej w JCK przy ul. 1 Maja.

Z. Dygdałowicz planuje poszerzyć zbiory audiowizualnego archiwum o wesela jeleniogórzan. – Na naszym terenie jest wielki kulturowy tygiel. Przed laty przybyli tu ludzie z różnych regionów Polski. Przeróżne obyczaje i tradycje przejawiają się np. w obrzędach weselnych, zwłaszcza tych sprzed kilkunastu lat. Warto je wszystkie zebrać, bo stanowią doskonały materiał – wyjaśnia pan Zbigniew. – Przy okazji można od razu przegrać swój film z kasety VHS na płytę CD lub DVD – zachęca.

W Pracowni Dokumentacji Filmowej i Audiowizualnej zgromadzono filmy dokumentalne przedstawiające najważniejsze wydarzenia w mieście od kilku dziesięcioleci. Uzupełnienie archiwów o weselne materiały wniesie nową jakość do tysięcy minut obrazu i dźwięku, które na przepastnych półkach placówki przechowuje Zbigniew Dygdałowicz.

Za swoją działalność na polu edukacji został ostatnio uhonorowany Nagrodą Miasta Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Weselnik 29-12-2007 13:34
Wesele jest bardzo prywatnym wydarzeniem,umiejscowionym w określonej, specyficznej dla danej rodziny konsytuacji.Dlatego propozycję Z.Dygdałowicza uważam za wysoce niestosowną. Nie wyobrażam sobie, by tzw. "pół Jeleniej Góry" oglądało moje wesele,a potem komentowało urodę panny młodej, skromność lub bogactwo, czy też wypowiedzi biesiadników niezgodne lub zgodne z aktualnie obowiązującą linią polityczną. Ponadto propozycja Z.D. urąga konstytucyjnej zasadzie zachowania prywatności i mniemam,ze pozostaje w sprzeczności z ustawa o ochronie danych osobowych !
~Buchalter 29-12-2007 13:37
Proponuję inną formę dorobienia do Nagrody Miasta i poborów, niż wdzieranie się w prywatne życie Jeleniogórzan.
piipi 29-12-2007 15:12
....ja juz jestem po rozwodzie i chetnie przekaze moje fotki,a radosc mojej eks.tesciowej bedzie ogromna....
~jelgór 29-12-2007 18:27
Weselnik, gadasz jak potłuczony, nie chcesz to nie dawaj, inni dadzą, bo chcą z tego mieć radość, że inni będą oglądać (po to są filmy). Zresztą jak ktoś sie schlał publicznie to pan Zbyszek jako etyczny i rozsądny gość i tak to wytnie, bądź spokojny. Świetny pomysł, pokazać XX-wiecznych jeleniogórzan przyszłym pokoleniom.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group