Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 5028
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wernisaż wystawy rzeźb Ryszarda Zająca w Muzeum Zabawek

Czwartek, 26 września 2013, 7:34
Aktualizacja: 7:36
Autor: Manu
Region: Wernisaż wystawy rzeźb Ryszarda Zająca w Muzeum Zabawek
Fot. Organizator
W piątek (27 września) o godz. 18.00 w Miejskim Muzeum Zabawek w Karpaczu zostanie uroczyście otwarta wystawa rzeźb zatytułowana „Native – Ethnic – Archaic” dłuta karkonoskiego artysty rzeźbiarza Ryszarda Zająca. Podczas otwarcia wystawy zaplanowane jest wystąpienie prof. Dariusza Cezarego Maleszewskiego z Zakładu Literatury Staropolskiej i Oświecenia Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Pochodzący z Jeleniej Góry, wszechstronnie utalentowany twórca: rzeźbiarz, kompozytor, poeta i muzyk - Ryszard Zając, jest laureatem złotego medalu na Ogólnopolskiej Ekumenicznej Wystawie Sztuki Sakralnej „Ars Pro Fide” we Wrocławiu (1997), Nagrody Ministra Kultury i Sztuki na Międzynarodowej Wystawie Zabawkarskiej w Kielcach (1998). W roku 1999 został przyjęty do Związku Polskich Artystów Plastyków i uznany jako twórca.

Od roku 1985 brał udział w indywidualnych wystawach za granicą, m.in. w Niemczech, Holandii, Szwecji i Norwegii, gdzie sprzedał większość prac. W Polsce wykonał m.in.: ołtarz, ambonę, chrzcielnicę i reliefy do kaplicy ewangelickiej w Tomaszowie Mazowieckim. Od roku 1991 został przyjęty do międzynarodowej artystycznej grupy „Die Arche” w północnych Niemczech.

Ryszard Zając jest także autorem klasycznych marionetek niciowych do spektaklu Zdrojowego Teatru Animacji pt. „Mała Syrenka” wg baśni Hansa Christiana Andersena w reż. Bogdana Nauki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group