Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 9779
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wernisaż wystawy portretów w ODK

Piątek, 27 października 2017, 10:29
Autor: WAC
Jelenia Góra: Wernisaż wystawy portretów w ODK
Fot. WAC
Prace trojga artystów: Agaty Makutynowicz – Turskiej, Jerzego Jerycha i Andrzeja Woźniaka można oglądać, do końca grudnia, na wystawie pt. „Twarzą w twarz” w Galerii Hall Osiedlowego Domu Kultury na Zabobrzu. Jej wernisaż odbył się 26 października.

Prezentowane na wystawie prace to portrety, wykonane różnymi technikami, w różnym nastroju i kolorystyce. Ich autorami jest troje artystów związanych z Karkonoszami. Każdy z nich posiada swój bogaty dorobek artystyczny. Agata Makutynowicz-Turska realizuje się w malarstwie, ceramice i rzeźbie. Od 2010 roku prowadzi galerię oraz pracownię malarstwa i ceramiki w Miejskim Domu Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze – Sobieszowie. Jerzy Jerych posiada wiele osiągnięć m.in. w obszarze grafiki projektowej, malarstwa i ceramiki. Jest animatorem i działaczem w środowisku plastycznym. Andrzej Woźniak to akwarelista – portrecista i karykaturzysta oraz autor albumu „Zamki i pałace Dolnego Śląska“.

- Temat wystawy zrodził się w trakcie naszej koleżeńskiej dyskusji o tym co wpływa i decyduje o społecznym odbiorze sztuki i jej wartościach – mówi Jerzy Jerych. - Na wystawie pokazujemy różne sposoby i umiejętności-wykorzystywane w realizacji portretów. Portret to istna „kopalnia odkrywkowa”, pełna warstw tajemnic i uczuć, nie tylko dla artysty ale i portretowanej postaci. - Portret jest więcej niż zastygłym wizerunkiem osoby portretowanej, to moja podróż w głąb jego osobowości – dodaje Agata Makutynowicz - Turska. Podczas łączenia barw powstaje obraz składający się z osoby portretowanej i samego portretującego. Nigdy nie jest wierną kopią, ale moją własną kreacją i interpretacją - podkreśla.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
1503
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
7%
Konfederacje
10%
Lewice
8%
PiS
24%
PO
35%
Trzecią drogę
8%
Innych
8%
 
Głos ulicy
Zjadłem 6 pączków z nadzieniem owocowym
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Maliny polskie kontra ukraińskie
 
Karkonosze
Wystartowali!
 
Kilometry
Pociągiem do Lwówka za trzy lata
 
Kultura
Baśnie dźwiękiem opowiedziane
 
Kultura
Debata "Między miastem a regionem" w Muzeum Karkonoskim
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group