Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8307
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wernisaż wystawy portretów w ODK

Piątek, 27 października 2017, 10:29
Autor: WAC
Jelenia Góra: Wernisaż wystawy portretów w ODK
Fot. WAC
Prace trojga artystów: Agaty Makutynowicz – Turskiej, Jerzego Jerycha i Andrzeja Woźniaka można oglądać, do końca grudnia, na wystawie pt. „Twarzą w twarz” w Galerii Hall Osiedlowego Domu Kultury na Zabobrzu. Jej wernisaż odbył się 26 października.

Prezentowane na wystawie prace to portrety, wykonane różnymi technikami, w różnym nastroju i kolorystyce. Ich autorami jest troje artystów związanych z Karkonoszami. Każdy z nich posiada swój bogaty dorobek artystyczny. Agata Makutynowicz-Turska realizuje się w malarstwie, ceramice i rzeźbie. Od 2010 roku prowadzi galerię oraz pracownię malarstwa i ceramiki w Miejskim Domu Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze – Sobieszowie. Jerzy Jerych posiada wiele osiągnięć m.in. w obszarze grafiki projektowej, malarstwa i ceramiki. Jest animatorem i działaczem w środowisku plastycznym. Andrzej Woźniak to akwarelista – portrecista i karykaturzysta oraz autor albumu „Zamki i pałace Dolnego Śląska“.

- Temat wystawy zrodził się w trakcie naszej koleżeńskiej dyskusji o tym co wpływa i decyduje o społecznym odbiorze sztuki i jej wartościach – mówi Jerzy Jerych. - Na wystawie pokazujemy różne sposoby i umiejętności-wykorzystywane w realizacji portretów. Portret to istna „kopalnia odkrywkowa”, pełna warstw tajemnic i uczuć, nie tylko dla artysty ale i portretowanej postaci. - Portret jest więcej niż zastygłym wizerunkiem osoby portretowanej, to moja podróż w głąb jego osobowości – dodaje Agata Makutynowicz - Turska. Podczas łączenia barw powstaje obraz składający się z osoby portretowanej i samego portretującego. Nigdy nie jest wierną kopią, ale moją własną kreacją i interpretacją - podkreśla.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group