• Środa, 16 października 2019
  • Godz. 18:34
  • Imieniny: Ambrożego, Gerarda, Gawła
  • Czytających: 7815
  • Zalogowanych: 19
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wernisaż i panel dyskusyjny o Miedziance w BWA

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 29 września 2013, 8:40
Aktualizacja: 8:43
Autor: Manu
Fot. Organizator
W czwartek (3 października) o godz. 17.00 w jeleniogórskim Biurze Wystaw Artystycznych (ul. Długa 1)otwarta zostanie wystawa pt. „Miasto, którego nie było”. Ekspozycje poświęcone będą Miedziance, niewielkiej podjeleniogórskiej wsi w gminie Janowice Wielkie.

Dzień później, w piątek (4 października) o godz. 16.00 w BWA odbędzie się panel dyskusyjny nt. zjawiska Miedzianki, jej przeszłości, teraźniejszości i próby uzasadnienia atrakcyjności tego miejsca dla artystów. W dyskusji udział wezmą: Aurelia Nowak (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu), prof. Marek Wasilewski (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu), Thomas Napp (Reichenbach / Sachsisches Migrationszentrum Reichenbach / OL), Romuald Witczak (Jelenia Góra), Miłosz Kamiński (Gmina Janowice Wielkie) Witold Szczudłowski (Związek Gmin Karkonoskich) oraz Andrzej Więckowski (Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze).

Projekt został zrealizowany przez studentów, doktorantów oraz wykładowców Wydziału Komunikacji Multimedialnej Uniwersytetu Artystycznego Poznania oraz fotografów z Kotliny Jeleniogórskiej, inspirowany książką pt. „Miedzianka. historia znikania” pióra Filipa Springera.

Uczestnikami projektu są: Ewa Andrzejewska, Maria Dmitruk, Janina Hobgarska, Karolina Janikowska, Daniel Koniusz, Aleksandra Kubiak, Wojciech Miatkowski, Tomasz Mielech, Justyna Misiuk, Zofia Nierodzińska, Aleka Polis, Michał Szczególski, Ela E. Walters, Marek Wasilewski, Hubert Wińczyk i Wojciech Zawadzki.

Kuratorzy projektu: Hubert Czerepok, Aurelia Nowak i Marek Wasilewski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ 29-09-2013 15:48
panele to ja mam na podłodze, nie lepiej brzmi: publiczna dyskusja?
~ 29-09-2013 16:20
Szkoda, że na tych panelach nie stanie Filip Springer - autor książki o Miedziance, można by wówczas jemu zadać pytania, bo pewnie najwięcej wie o zagadnieniu. No i dlaczego to się nazywa "projekt"? Czyżby to było dofinansowanie przez Unię Europejską?
~Archi 29-09-2013 21:56
No tak, bo określenie "projekt" jest zarezerwowane tylko dla działań dofinansowanych przez UE :) Ale jak w tym wszystkim zmieścić projekty budowlane, albo artystyczne, biznesowe itd. A co samego Springera to nie jest on wyrocznią w sprawach Miedzianki, naprawdę są ludzie którzy od niego wiedzą więcej, od których on sam czerpał wiedzę przy pisaniu książki.
~-ja 29-09-2013 22:14
Autorem fotografii jest Tomasz Mielech.
~bubu 29-09-2013 22:45
artyści malują obrazy,robią fotografie oraz inne dzieła sztuki ............. pracownicy "postpeerelowskiej propagandy" realizują "projekty" pod nadzorem /inaczej nie umieją/ KURATORÓW /wszak musi być jakiś nadzór/ kiedy oficjalnie nie ma cenzury......................................................... jak za Austrii..........dyskusja stała się "panelem dyskusyjnym" aby spotkanie w BWA wydawało się wszystkim mądrzejsze i bardziej naukowe...sztuka wyniosła się z BWA dawno .....teraz tam króluje paranauka o sztuce........................................................
~bubu 29-09-2013 22:49
podobnie jest w eurokołchozie i na świecie......
~Dawny mieszk 29-09-2013 23:14
Mieszkaniec miedzianki... Do 16:20 Bylem kiedys mieszkanćem Miedzianki, do dziś jestem co niedziele w Miedziance i z 100% odpowiedzialnoscia moge powiedziec zeto co napisal ow Pan Springer nie wiele mialo wspolnego z rzeczywistoscia... Rozgrzebal dobry temat jednak takmgo pokoloryzowal abydobrze sie sprzedala ksiazka... Zam ludzi ktorych wypytywal o Miedziankę coinnego mówili mu a o. Tak wszystko przeinaczył aby wyszło w ksiażce na jego korzyść. Ksiazke fajnie sie czyta jednak w starciu z historia i rzeczywistoscia ma niewiele wspolnego! Dlatego nie widze sensu aby ow Pan uczestniczyl w rozmowach...
~ 30-09-2013 18:00
Jest sens, aby uczestniczył w rozmowach pan Springer, albowiem Ci, którzy wiedza co innego niż on napisał w książce, mogliby może spowodować jakieś sprostowanie informacji zawartych w książce.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group