Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 2612
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Weekendowy spacer z Liczyrzepą

Poniedziałek, 30 stycznia 2017, 7:33
Aktualizacja: Wtorek, 31 stycznia 2017, 7:11
Autor: Aleksandra Woźniak
Region: Weekendowy spacer z Liczyrzepą
Fot. Aleksandra Woźniak
Czas ferii zimowych przyciąga do naszego regionu turystów z całego kraju. Szlaki Karkonoskiego Parku Narodowego to frajda dla miłośników zimy, którzy wolą spacery zamiast szaleństwa na stoku. Słoneczna sobota (28.01) okazała się sprzyjającym dniem na wycieczki w góry...

Przy Wodospadzie Szklarki można było obserwować turystów z naszego regionu a także wycieczki spoza dolnego śląska. Przypominamy, że dla nas – jeleniogórzan, wstęp na teren Karkonoskiego Parku Narodowego jest wolny!

Dojście do Schroniska „Kochanówka” przy Wodospadzie Szklarki z parkingu zajmuje kilka minut. Turyści dojeżdżający autem muszą uzbroić się w cierpliwość, ponieważ dwa parkingi w pobliżu są oblegane. Warto jednak poczekać na wolne miejsce, gdyż w ciągu kilku minut możemy przenieść się w prawdziwy górski zimowy krajobraz. Osoby niepełnosprawne śmiało mogą się wybrać na spacer do wodospadu, gdyż cała trasa – od parkingu do schroniska, przystosowana została dla tych, którzy mają problemy komunikacyjne.

Ciekawostką jest, że energię dla schroniska produkuje turbina wodna. Takie rozwiązanie pozwala na mniejszą ingerencję człowieka w chronioną tam przestrzeń natury.

Liczyrzepa strzeże Karkonoskiego Parku i dba o odwiedzających, by mogli cieszyć się pięknem krajobrazu i świeżym, rześkim powietrzem. Zadanie dla spostrzegawczych: idąc wąwozem w kierunku wodospadu z ostatniego pomostu po lewej stronie można ujrzeć wyrzeźbioną przez siły natury twarz ducha gór.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group