Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 3495
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Weekendowe atrakcje w Kowarach

Czwartek, 1 sierpnia 2013, 8:13
Aktualizacja: 8:17
Autor: Mea
Region: Weekendowe atrakcje w Kowarach
Fot. Organizator
Spacery po mieście i okolicy, wernisaż wystawy kowarskiego artysty Bartosza Burgielskiego „Inspiracje Peruwiańskie oraz prelekcja „Szlakami dawnych linii kolejowych” to atrakcje proponowane turystom przez Miasto Kowary. Udział jest bezpłatny.

Już 2 sierpnia o godz. 18.00 w Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury odbędzie się wernisaż wystawy Bartosza Burgielskiego „Inspiracje Peruwiańskie”. Wystawę można oglądać do 6 września.

W tym samym czasie (02.08. godz. 18.00) w Centrum Usług Medycznych i Profilaktyki Zdrowotnej Przedwiośnie odbędzie się prelekcja prowadzona przez Grzegorza Schmidta „Szlakami dawnych linii kolejowych i co można było zobaczyć z pociągu we wschodnich Karkonoszach”.

Natomiast piąta wyprawa z przewodnikiem Bernardem Utratą, tym razem pod hasłem „Szlakiem rodów von Reden i Radziwiłłów”, rozpocznie się 3 sierpnia o godz. 11.00 spod Domu Tradycji Miasta przy ul. Górniczej 1. Czas przejścia to ok. 4-5 godzin.

W programie m.in.: przejście obok budynku byłej Gospody pod „Złotym kluczem”, byłego kościoła ewangelickiego w Bukowcu z drugiej połowy XVIII wieku, karczmy sądowej z pierwszej połowy tegoż stulecia, kościoła katolickiego z końca XVI w. Ponadto będzie można zobaczyć cmentarz przykościelny kościoła św. Marcina, krzyż choleryczny oraz grobowiec rodziny Czartoryskich, sztuczne ruiny amfiteatru rzymskiego i wieżę strażniczą zamku Koesselburg, gdzie znajduje się punkt widokowy, Świątynię Ateny, dom ogrodnika Walthera i byłe budynki folwarczne, klasycystyczny pałac „Bukowiec” z 1800 r. (zwiedzanie pałacu).

Kowarskie spacery i prelekcje odbywają się w ramach projektu pn. "Rodzinne Wędrówki Ducha Gór", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group