Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 2433
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bukowiec: Weekend ze sztuką

Wtorek, 11 września 2018, 6:29
Aktualizacja: Środa, 12 września 2018, 11:05
Autor: WAC
Bukowiec: Weekend ze sztuką
Fot. Krzysztof Sawicki
Prelekcje, promocje książek oraz koncerty to tylko niektóre atrakcje przygotowane przez organizatorów „Jesieni ze sztuką w Bukowcu – w gościnie u hrabiny von Reden” czyli imprezy, która odbyła się w miniony weekend (8 i 9.09).

Organizatorami imprezy były: Związek Gmin Karkonoskich, Kulturreferentin für Schlesien Schlesisches Museum zu Görlitz i Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej. Wydarzenia w ramach „Jesieni ze sztuką w Bukowcu” odbywały w tamtejszym parku oraz w pałacu i Stodole Artystycznej.

Sporym wydarzeniem artystycznym było koncertowe wykonanie jedynej opery Ludwiga van Beethovena „Fidelio” przez muzyków i chór Opery Wrocławskiej pod dyrekcją Marcina Nałęcz – Niesiołowskiego.

Na koneserów innych dziedzin sztuki czekały między innymi: wykłady Anneke Hesp „Caspar David Friedrich”, dr Przemysława Wiatera, „Stowarzyszenie Artystyczne Twórców Św. Łukasza – Schreiberhau”, Bożeny Danielskiej „Współczesna kolonia artystyczna w Karkonoszach i Górach Izerskich” oraz koncerty „Pieśni Karkonoszy”, czyli kompozycje Anny Teichmüller do poezji Carla Hauptmanna w wykonaniu Eleni Loannidou (sopran), Jerzego Butryna (baryton), Adama Garneckiego (wiolonczela), Katarzyna Wasiak (pianino) oraz mis tybetańskich w wykonaniu Andrzeja Świętka.

„Jesień ze sztuką” jak co roku była okazją do wręczenia tytułów „Ambasadorów Karkonoszy” dla osób zasłużonych dla promocji regionu. Są one przyznawane przez specjalną kapitułę. W tym roku zaszczytne wyróżnienie otrzymali: Urlich Junker, Grażyna Prawda, Ewa Maria Poradowska-Werszler i Marek Niedźwiecki.

Twoja reakcja na artykuł?

1
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
67%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group